Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Madise sünnipäevapidu

Madise sünnipäevapidu

Kui ema tädiga Uuemõisa Kodu 4 maja uksest sisse astusid, oli tegevusjuhendaja Madisel alles habet ajamas ja teda pidurõivastusse sättimas… Niimoodi algas 12. aprillil üks pealtnäha täiesti tavaline lõunapoolik meie tegusa kodu peremajas. Tegelikult valmistus Madis astuma oma 30. aasta üllatusjuubelilaua taha. Vaid paar tundi varem oli Selveri auto toonud ema tellitud piduroad, mille kohalejõudmist tegevusjuhendajad kuni laua katmiseni hoolikalt varjasid.

Kui nüüd Agu Sihvka kombel kõik ausalt ära rääkida, siis ei teadnud Madis, et ema ja tädi talle külla tulevad. Üllatus oli suur, kui ema Madise ratastooli pani ja sokidki jalga aitas – kas tõesti ootas ees koju minek!

Äkitselt hakkas elanike seas sagimine – kes läks diivanile istuma, kelle aitas tegevusjuhendaja laua taha. Meie Madis oli hämmingus, mis nüüd lahti? Elanikud kogunesid ringiratast ning Madis sõidutati nende keskele. Ema ja tädi meenutasid värvikate jutustustega Madise siia ilma tulemise päeva, päikesepaistet, esimesi samme ja muidki väga põnevaid hetki Madise elust. Siis aga võttis ema akordioni ja algas sünnipäevakontsert. Kõlasid “Mutionu pidu”, “Kivil istus väike konn” ja paljud muud tuntud lastelaulud. Plaksutati ja lauldi, ümiseti oma oskuste kohaselt elavalt kaasa. Tegevusjuhendajad kiskusid tantsu üles ja tatsutasid jalga. Kuni laul, tants ja trall kestis, aitas kokatädi tordi tükkideks lõigata ja laua tegevusjuhendajatega peoliste seljataga ära katta. Elanikud paluti lauda, sünnipäevamütsid pandi pähe ning pidusöök võis alata.

Maitseid oli küllaga – erinevad suupisted delikatesskatetega, puuviljavaagen ja kõigi lemmik kiivi-passioni tort. Rõõmustasime ja nautisime õhtupoolikut, Madis aga läks edasi ka koduste seltsi sünnipäeva pidama.

Nagu ütleb teada-tuntud muinasjutuline lõpulause:

“…ja kui Madis veel Uuemõisa Kodus tagasi pole, siis on sünnipäevakook kodus poole peal ja Madis naudib siiani oma lemmiklauluviise.”

Loo pani kirja Uuemõisa Kodu tegevusjuhendaja Monika Särgava

KUULA:

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!