Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Mati taaskohtumine kadunud ristiemaga

Mati taaskohtumine kadunud ristiemaga

Pärnu Niidumetsa kodu avati aastal 2018 ja sellest ajast alates on siin elanud ka Mati Grant. Enne seda oli Mati elanud Vändra Kodus ja mitmeid aastaid Saaremaal Sõmera kodus. Sõmera kodus elades sai Mati suureks sõbraks tegevusjuhendaja Serviga. Kuressaares elas ka Mati ristiema Teisi. Kui Mati kolis elama mandrile, siis soojad suhted säilisid, kuigi nad ei saanud enam tihti suhelda.

Mati kõne on tema haiguse tõttu väga piiratud ja pole ka hästi aru saada, kui palju ta mõistab talle räägitut. Möödunud kevadel helistas Servi poeg Matile ja teatas oma ema surmast. Arvatavasti rääkis ta ka seda, et Mati ristiema ei ela enam Saaremaal. Sellest kõnelusest sai Mati aga aru, et tema ristiema on ka siit ilmast lahkunud. Nii elas Mati kuni jõuludeni selle teadmisega. Kuna asjaolud olid segased, proovisin enne jõule helistada proua Teisi telefonile. Kõne võttiski  vastu Mati niinimetatud surnud ristiema isiklikult. Selgus, et ka teda on elutee nüüd mandrile viinud ning ta elab Helme Pansionaadis.

Kolimise käigus olid ristiemal kadunud Mati kontaktid ja nii oli nende omavaheline side katkenud. Mati ristiema on peagi saamas 86-aastaseks. Kuna Matil oli sünnipäev tulemas, mõtlesin, et Helme ei ole Pärnust nii kaugel ning see oleks Matile tore sünnipäevakingitus, kui korraldaksin nende kahe kohtumise. Mõeldud, tehtud.

Mati sünnipäeva hommikul asusimegi Helme poole teele. Kui astusime ristiema toa uksest sisse, oli tal käes vihik, kuhu ta just kirjutas, et Matil on täna sünnipäev. Kokku said kaks lähedast, kes polnud teineteist juba aastaid silmast silma näinud. Taaskohtumine oli nii soe ja südamlik, et rõõmupisarad olid mõlema silmis.

Kohtumise lõppedes ei tahtnud kallistused kuidagi otsa saada. Sain minagi osa nende kallistustest, nii ristiema kui ka Mati poolt. Matil ei ole rohkem lähedasi ja ta oli selle kohtumise üle tohutult õnnelik ja tänulik. Meie aga hakkasime naljatlevalt kutsuma seda külaskäiku Mati kohtumiseks oma “surnud” ristiemaga.

Loo pani kirja Mati Granti tugiisik Anu Otti Pärnu Niidumetsa kodust

KUULA:

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!