Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Meie kodu uhkus 2023: Harju nominendid

Meie kodu uhkus 2023: Harju nominendid

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel tunnustatakse traditsiooniliselt inimesi, kes on oma tegudega eriliselt silma paistnud. Nii jätkame ka meie oma traditsiooni ja tunnustame oma kodude kõige tublimaid elanikke, kes on oma tegemiste, olemise ja ütlemistega möödunud aastal eriti silma paistnud ning oma kodu elanikud uhkeks teinud. Saame tuttavaks Harju piirkonna elanikega, kes pälvisid tunnustuse “Meie kodu uhkus 2023”.

 

Inga

Kehra Kodu

Kehra Kodu uhkus on Inga, kes paistab silma oma olemise, ütlemise ning positiivsusega, ta on paljudes tegevustes tubli ja hakkaja ja on ennast positiivselt ületanud.

Inga on töökas – kõikides kodutöödes paneb käed külge ja kui midagi ei taha hästi välja tulla, siis julgeb alati kiirelt abi küsida, et saaks tegevused paremini tehtud. Toiduvalmistamisel on Ingast alati suur abi. Samuti hakkas Inga käima tööl ning kui ta siiani abistas teisi töötegevustes ja ei suutnud veel vajalikke töötunde täis teha, siis nüüd on tal sõlmitud ka päris oma tööleping SAHH-ga ja ta lõikab usinalt nuuskimismattidele õiges mõõdus ribasid.

Inga on õpihimuline – nagu juba öeldud vajalike töötegevuste õppimisele lisaks osaleb Inga koolitundides ja harjutab hoolega arvutamist, lahendab ristsõnu, osaleb laulutundides ja näidendites.

Inga on sõbralik – tema käest juba halba sõna ei kuule, ikka ütleb teistele hästi ja tahab, et kõik oleksid omavahel heades suhetes. Ka tal endal on mitmeid häid sõpru, kellega pidevalt helistab ja käivad üksteisel külas.

Inga on toetav – talle meeldib abistada töötajaid ning endast nõrgemaid ja ta käib abiks ÖT-elanikke söötmas ning nendega mängimas.

Inga on heatujuline inimene, kelle mõtted ja ideed leiavad ühiselt rakendamist – Inga on oma maja kliendiesindaja, kes osaleb aktiivselt kliendiesinduse koosolekutel ning edastab seal aktiivselt oma mõtteid ja ideid parema ning huvitavama elu korraldamiseks. Näiteks viimati pakkus ta välja, et peaksime oma kodus tegema rohkem spordipäevi, kus saaks omavahel erinevates alades võistelda ja veel mitu huvitavat mõtet, mida me veel ei avalikusta… Ka erinevatel üritustel ja väljasõitudel osaleb alati aktiivselt.

 

Allan

Keila Kaare Kodu

Allan on väga tähelepanelik, hooliv, abivalmis, sõbralik ja hea (vahel musta) huumorimeelega. Allan on töökas, terane, vahel pisut melanhoolne, armastab muusikat, kuulab ööülikoolist teadussaateid ning jagab saadud teadmisi ka teistega. Kui kellelgi on mistahes abi vaja, siis on Allan alati nõus aitama. Allan hoolib oma lähedastest ja sõpradest, väiksematest üritustest võtab alati rõõmuga osa nii kodus kui väljaspool kodu. Allan on ka puutöös tõeline osavnäpp.

Allan soovib minna õppima kogemusnõustajaks, et aidata noortel näha, mida võivad halvad harjumused inimesega teha.

Kaaselanikud ütlevad Allani kohta, et ta on kena ja oskab pidada huvitavaid mõttepause, sõbralik, abivalmis, töökas ja tore.

 


Riivo

Paldiski Lääne

Riivo on alati rõõmsameelne, kohusetundlik, lahke ja abivalmis. Tema kiituseks on raske leida sõnu. Ei möödu päevagi, kui ta ei paku abi köögitoimkonnas ja kõigis teistes kodus vajaminevates töödes. Sageli aitab ta ka oma kaaslasi hea nõu ja jõuga.

Meil on tõesti au nimetada Riivot meie maja uhkuseks!

 

 

 

 

 

Dmitri

Talinn Kopli

Dmitri on meie kodu suur uhkus. Dima on teinud suuri edusamme ja naudib aktiivset ja täisväärtuslikku elu. Sõprade leidmine, meelelahutuslikel üritustel osalemine ja regulaarne töö on olulised osad elukvaliteedi parandamisel. On selge, et ta on võtnud endale eesmärgiks enda arendamise ja heaolu ning teeb selle nimel aktiivselt tööd.

 

 

 

 

 

Tiit

Tallinn Loopealse

Tiit on heasüdamlik ja kohusetundlik mees. Ta on hooliv nii oma sõprade ja kaaslaste kui ka töötajate suhtes, unustamata ühtegi sünnipäeva või muud tähtpäeva. Tiidu üks lemmiktegevusi on õnnitluskaartide kirjutamine ja saatmine, sest ta peab meeles kõiki oma sõpru.

Tiit võtab alati osa ühisüritustest ja väljasõitudest, sest talle meeldib suhelda, kuulata muusikat ja tantsida. Tiit on väga aktiivne ka väljaspool kodu ja käib iga pühapäev kirikus, kus ta kuulab jumalasõna. Kirikus on tal oma kogukond ja sõbrad, koos tähistatakse kiriku suvepäevi. Ka Loopealse kodus toimuvatest kirikutundidest võtab Tiit alati osa.

Tiidule meeldib väga liikuda värskes õhus ja kõnniringile lähedalasuvasse Tondiraba parki läheb ta iga päev ja iga ilmaga. Majapidamistöödes on ta alati abiks ja hoiab silma peal, et ka tema kaaslastel kõik hästi oleks. Meie Tiit on meie kodu uhkus!

 

Alar

Tallinn Merimetsa 1

A – Alati on Alar abivalmis ja teotahteline, ei ole asju millega Alar toime ei tuleks, ta on alati eeskujuks kõigile oma aktiivsuse ja loomuga. Alarit saab usaldada kõiges. Tema töökus ja toetav suhtumine muudab teda ümbritseva alati säravamaks. Alati heatujulisena nakatab ta ka teisi oma rõõmuga. Alarit ei ole vaja kutsuda asju tegema, ta näeb ise asju, mis on vaja ära teha.

L – Laulu salmgi ütleb: “Eesti mees on töökas! Tööd ei karda eesti mees! Eesti mees ei vannu alla, on ükskõik, mis töö tal ees!” Nii ka Alariga – kui on suvel vaja niita, on muru niidetud, kui on vaja lund lükata, on lumi lükatud, kui on vaja killustikku libeduse vastu maha panna, on killustik visatud. Meie uhkus ja suurim töömesilane on Alar!

A – Alarist mõtlevad kaaselanikud nii: Alar on tubli, Alariga saab nalja, Alar koristab kõige paremini, Alar on minu musi, Alarit saab usaldada.

R – Reeded ei oleks reeded, kui poleks Alarit ja tema diskot. Alar arvestab ka teistega, mängib soovilugusid ning mängib muusikat täpselt niikaua, kuni viimane tantsija enam ei jaksa.

Tegevusjuhendajad ja teised elanikud on äärmiselt õnnelikud, et meiega samas majas elab Alar. Alar, Sa oled meie kodu uhkus!

 

Siim

Tallinn Merimetsa 3

Siim sattus meie peresse kolm aastat tagasi teisest AS-i Hoolekandeteenused kodust kui raskesti mõistetava käitumisega klient, kinnine ja suhtlemist vältiv, oma loomu poolest tagasihoidlikum ja vaiksem. Meie pere rõõmuks on Siim võtnud vastutuse oma vaimse tervise ja heaolu eest, demonstreeris valmidust teha jõupingutusi oma elu ümberkorraldamiseks ja paranemiseks. Täna osaleb ta aktiivselt rehabilitatsiooniprogrammis, et õppida uusi oskusi vabanemaks käitumismustrist, mis on mõjutanud tema elu negatiivselt. Soojad ja toetavad suhted lähedastega suurendavad tema enesekindlust ja meie noormees on valmis pühendama oma elu rõõmule, see on Siimu valik. Meie võtame seda kui ühist võitu ja kui märtsis tuleb Siimul aeg meie kodust lahkuda, tahaks öelda järgmised sõnad:

“Kallis Siim! Aitäh Sulle, et oled võtnud vastu meie abi ja töötanud iseendaga. Oleme kõik märganud, kui tubli ja tugev Sa oled olnud. Meie lootus ja hool on alati Sinuga olnud ja oleme Sinu jaoks olemas ka tulevikus. Oleme uhked selle üle, kui kaugele oled jõudnud ning usume, et Sind ootavad ees suurepärased asjad!“

 

Oleg

Tallinn Mustakivi

Levinud arvamus, et kudumisvardad või heegelnõelad on mõeldud ainult naistele, on eksiarvamus! Mehed ju koovad ka! Ja kuidas! Meie Tallinna Mustakivi KE kodu Olegi lemmikutegevuseks on kudumine, mida ta naudib juba üle kahe aasta. Ta armastab kududa eredaid asju, püüdes meie tegelikkust rõõmsamaks muuta. Ja tal õnnestub see. Lisaks kudumisele meeldib Olegile teha vabatahtlikku tööd Toidupangas, käia keraamikaringis ja end saunas turgutada. Muide, uuringud on näidanud, et kudumine vähendab ärevust, depressiooni ja kroonilist valu.

 

 

 

 

 

Koit

Tallinn Mustamäe

Kus viga näed laita, seal Koit tuleb ja aitab. Meie valime oma Mustamäe kodu uhkuseks Koidu! Kui on vaja muru niita või lund rookida, siis Koit teeb alati ise ära. Mitte midagi vastu ütlemata. Tuju hea ja mõnikord isegi tegutsedes juba varahommikul kell viis, et libedus likvideerida teiste turvalisuse nimel.

Kui majas on midagi katki, siis saab alati loota Koidule. Tal on kruvikeeraja ja ta aitab teha peaaegu kõiki remonditöid. Ta on alati asjalik ja aitab haldustellimuste juhil Vahuril töid teha, lisaks tegeleb torutöödega ja hoiab alati elektriauto puhtana. Koit käib ka SAHH-is tööl ja on seal alati abiks.

Viimasel ajal on Koit isegi enda peale võtnud terve korruse hommikusöögi valmistamise.

Lisaks hoolib Koit väga teistest elanikest. Ta käib ka erinevatel kontserditel ja üritustel kuhu võtab tihti kaasa teisigi elanikke.

Tuju hea, süda õiges kohas ja maja korras. Need on Koidu eesmärgid! Meie oleme väga õnnelikud, et Koit elab meie armsas Mustamäe kodus!

 

Jegor

Tallinn Seli

Jegor tuli meie Seli üksusesse 2022. aastal, oli vaikne ja rohkem omaette. Ta ei suhelnud naabritega, istus toas, suhtles sõpradega vaid arvuti kaudu, ta ei tahtnud osaleda ühistes tegevustes ja samuti ei tahtnud tööl käia. Ajapikku aitas tugiisik vormistada Jegori tööle alguses ühte kohta 4h päevas ja hiljem SAHHi abiga ametisse kiirabisse, kus ta siiani töötab laos ja on oma eluga rahul. Peale seda, kui korteris tehti reeglid, sobib Jegorile olla vastutav söögi valmistamise eest, sest ta teeb süüa hästi. Aga see ei tähenda, et ta teeb seda üksi, vaid korterikaaslased aitavad teda söögivalmistamisel. Nüüd on Jegor aktiivne, avaldab oma arvamust ja suhtleb kõigiga.

Enne oli Jegoril kesine suhtlusringkond, kuid tööle asumisel on see suurenenud ja peale tööd suheldakse aktiivselt.

Jegori peale saab kindel olla ja tema peale saab loota!

 

Ainar

Tallinn Vikerlase

Tallinnas Vikerlase kodus elab meie uhkus Ainar. Veidi vähem kui aasta eest tuli see 25-aastane tagasihoidlik noormees ööpäevaringselt teenuselt kogukonnaelamise teenusele. Esmapilgul tundus, et ta on väga vaikne ja kinnine, kuid kohanedes meie koduse keskkonna ja eluga Tallinnas, avas Ainar ennast järk-järgult rohkem ning näitas end julge, iseseisva ja targa inimesena.

Ainar armastab telkimas käia ja looduses grillimist nautida. Tema algatusel toimus eelmisel suvel Pirita jõe ääres väike grill-piknik. Nüüd ootavad meie elanikud suve, sest Ainar lubas neile Stroomi rannas uut grillimiskohta tutvustada. Tegelikult võib tema käest küsida iga paiga kohta, sest Ainar leiab kiiresti internetist vajaliku info, sealhulgas ühistranspordi sõiduplaani.

Tema uueks huviks on kokkamine erinevate lihtsate või keerulisemate retseptide järgi. Ta on õppinud valmistama seljankat, salateid, ahjupastat, pitsat jmt, selleks ostis ta endale isegi uue ahju ja küpsetusnõud. Ainar teab, kuidas otstarbekalt raha kasutada. Ta on säästlik, oskab suurepäraselt kulusid planeerida ja suuremate ostude jaoks raha koguda.

Tema tuba on alati puhas, noormees hoolitseb oma kodu puhtuse ja korra eest meelsasti.

Kui lepite Ainariga kohtumise kokku, olge täpne – tema peale saab kindel olla ja ta ei hiline mitte kunagi!

Me oleme väga õnnelikud, et Vikerlase kodus elab nii imeline inimene, kes on teistele eeskujuks!

P.S. Ainar on tagasihoidlik persoon, kes ei soovi enda jäädvustamist.

 

Tatjana

Vääna-Viti Kodu

Vääna-Viti Kodu uhkus on Tatjana, keda kõik kutsuvad Tanjaks. Ta kohusetundlik ja töökas, ta teeb tööd kiiresti ja hästi. Köögis töötades saavad nõud tema käte all kiirelt puhtaks ning kui küpsetamiseks läheb, on Tanja alati valmis tegutsema. Tanja teeb juhendamisel ka ilusat õmblustööd. Viimati valmisid värvikirevad lapitehnikas padjakatted puhketoa diivanipatjadele. Lisaks on ta varem teinud lapitehnikas kauni diivanikatte. Ta on suure südamega ning hooliv inimene, millest annab tunnistust tema kuninglikult elav 8-aastane jänes, kelle eest Tanja hoolitseb. Tanjale meeldib ka joonistada ja juhendajatelt inspiratsiooni saades loob ta kaunist kunsti.

Lisaks sellele on Tanja abivalmis ja tunneb mõisamaja igapäevaelu peensusteni. Tema teadmised ulatuvad sellest, kus miski asub selleni, kuidas kõike parimal viisil teha.

 

KUULA:

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!