Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Meie kodu uhkus 2023: Lääne nominendid

Meie kodu uhkus 2023: Lääne nominendid

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel tunnustatakse traditsiooniliselt inimesi, kes on oma tegudega eriliselt silma paistnud. Nii jätkame ka meie oma traditsiooni ja tunnustame oma kodude kõige tublimaid elanikke, kes on oma tegemiste, olemise ja ütlemistega möödunud aastal eriti silma paistnud ning oma kodu elanikud uhkeks teinud. 

Kuna kahjuks eelmise kuu kodude kuukirjast jäi välja Kesk-Lõuna “Meie kodu uhkus 2023” nominent Aleksei Viljandi Männimäe kodust, siis seekord alustame tutvustamist temast:

Aleksei

Viljandi Männimäe

Aleksei on mees, kes jõuab kõikjale ja suudab abiks olla kõigile! Ta saab hästi hakkama nii majahoidja tööga SAHH-i Viljandi töökeskuse ees kui ka köögis toimetades. Neile tegevustele on tal teoreetiline alus pandud aasta-kaks tagasi Viljandi Kutseõppekeskuses omandatud kokaabilise ja puhastusteenindaja abilise kutseõppest. 

Aleksei suvi möödub meie maakodus köögiviljadele elutingimuste loomisega, et talvel oleks kõigil võtta omakasvatatud kartul ja köögiviljadest hoidised. Vabal ajal kuulab ta Eesti muusikat ja vaatab telekast seebikaid ning hangib päevakajalist infot interneti vahendusel. On valmis kuuldut ja nähtut kohe sõpradega jagama. 

Aleksei on hea kaaslane tantsutundides ja ühisüritustel, ta on ka väga hea sõber reisidel. Seega – kes tahab, see ka suudab palju. 

 

 

Nüüd aga saame tuttavaks Lääne piirkonna elanikega, kes pälvisid tunnustuse „Meie kodu uhkus 2023“. 

 

Jaan

Haapsalu Kuuse

Kui küsida, kes on Haapsalu Kuuse kogukonnaelamise teenuse toimekaim elanik, siis tuleks kiireks vastuseks Jaan, kelle energiat võib lausa kadestada! Ta on aktiivne nii lepingulises kui vabatahtlikus töös, ka erinevatest üritustest ja väljasõitudest osavõtul on ta esirinnas.

Vabatahtliku töö tegemise eest kirikus on ta pälvinud tänukirjagi, mille piiskop isiklikult kätte andis. Jaani abita ei jõua isegi jõulukuusk metsast kirikusse.

Oma soovist ja vabast tahtest käib Jaan pidevalt abistamas vanatädi, kelle enda jõud enam aiamaa kaevamisest, puude lõhkumisest ja tuppa toomisest üle ei käi. Igal pool, kus vähegi abi vajatakse, lööb Jaan rõõmsalt käed külge.

Tegemiste loetelu saab jätkata koduste koristamiste, kogu korteri rahvale söögi valmistamise, näituste külastamiste, kinos ja kontsertidel käimiste ning veel palju muuga.

Jaan on alati rõõmsameelne, sõbralik ja osavõtlik kõige ja kõigi vastu.

Iganädalane veekeskuse basseinide ja saunamõnude nautimine koos sõpradega aitab aga tööväsimust peletada ja energiat taastada. Niisugune mees elab meil siin Haapsalu Kuuse kodus!

 

Toomas

Haapsalu Tamme

Haapsalu Tamme kodu uhkus on Toomas. Toomas võtab aktiivselt osa kogukonnas toimuvatest üritustest. Ta on üks Tamme kodus toimuva raamaturingi aktiivsemaid eestvedajaid. Tänuväärt ettevõtmine on see, et ta tegi ise ettepaneku ja soovis hakata käima Uuemõisa Kodus elanikele muinasjutte ette lugemas. Ettevalmistamisel on näidend näpunukkudega. Nukud on juba ootel. Lisaks on Toomas Haapsalu Tamme kodu elanike esindaja koosolekutel. Igapäevaselt töötab OÜ Korrashoid heakorratöötajana. Seal ollakse tema tööga rahul.

Toomas on Meie kodu uhkuse tiitlit igati väärt!

 

 

 

 

Richard

Kuressaare Ruubi

Ruubi kodu uhkus on Richard, kes on Ruubis elanud vaid neli kuud. Selle aja jooksul on ta loonud väga head suhted kaaslastega ja töötajatega. Richard on väga viisakas, rahulik ja abivalmis noormees. Ta abistab ja juhendab vajadusel endast nõrgemaid. Kohe esimesest nädalast hakkas Richard käima tööl SAHH-is, kus koob ilusaid kaltsuvaipu. Richard osaleb ka kogukonna poolt pakutavates tegevustes, näiteks käib ujumas ja hobuteraapias. Ta on alati valmis osalema kõikides meie ühistes tegevustes.

 

 

 

 

 

Reigo

Kuressaare Sirge

Kuressaare Sirge kodu uhkus on rõõmsameelne ja töökas Reigo. Reigo on meie Sirge kodus elanud üle kahe aasta. Siin viibitud aja jooksul on Reigo hästi kohanenud ning tal on head suhted nii tegevusjuhendajate kui ka majakaaslastega. Reigo on oma olemuselt rahulik, viisakas ja abivalmis nooremapoolne meesterahvas. Ta on alati valmis abi pakkuma, kui tema poole pöördutakse ja on valmis abistama nii tegevusjuhendajaid kui ka kaaselanikke.

Vaba aja sisustamisega saab Reigo ise hakkama. Lemmiktegevused on ristsõnade lahendamine, arvutimängude mängimine, pildistamine oma nutitelefoniga, suvel jalgrattaga sõitmine, aastaringselt ujumas käimine. Reigo on ka aktiivne osaleja majas toimuvates ühisüritustes, kunagi ei ütle ära, leides, et tegevusjuhendajate poolt pakutavad üritused on teretulnud vaheldus igapäevaelule. Reigo käib kolm korda nädalas ka SAHH-is tööl, see meeldib talle väga. Reigo hakkas 2023. aasta sügisest käima ka hobuteraapias, alguses oli ta väheke skeptiline, kuna ei teadnud, mida hobuteraapia endast kujutab. Mida aeg edasi, seda rohkem Reigole hakkas hobuteraapias käimine meeldima ja käib kuni tänaseni.

 

Peep

Kuressaare Smuuli

Peep on tragi, püüdlik ja väga abivalmis inimene. Peep on Kuressaare Smuuli kodus elanud alates juunist 2023. Peebul oli soov lõpetada gümnaasium, seega kindla sammuga astus ta sügisel Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumisse. Peep käib kahel korral nädalas ka tööl SAHH-is.

Veel on Peep väga usin köögitoimkonnas, hommikuti teeb just tema valmis pudrud. Samuti on ta hakkaja ja abivalmis kõikides majapidamistoimetustes.

Korterikaaslased iseloomustavad Peepu nii: Peep on sõbralik, väga abivalmis, omakasupüüdmatu, arvestav, tore inimene.

Oleme uhked!

 

 

Martin

Pärnu Kaevu

Kaevu kodu esimene uhkus on Martin. Pärnusse kolides oli Martin kõige ja kõigi suhtes väga ärev, kuid aja möödudes on ta oma uue kodu ja tegevusjuhendajatega üsna hästi kohanenud.

Martin käib peaaegu igapäevaselt kaks korda päevas 1,5-tunnisel jalutuskäigul ja on tänu sellele ka poole aastaga 20 kg kergemaks jäänud. Martin on meil ka usin koristaja, kes iga päev käib toad tolmuimejaga üle ning oskab ka teisi elanikke tööle panna. Martin on õpetanud meile väga palju kannatlikkust ja endale kindlaks jäämist. Oma muheda olekuga paneb Martin tihtipeale meie suud naerule ja silmad särama. Oleme uhked oma Martini üle!

 

Raido

Pärnu Kuldse Kodu

Raido on tagasihoidlik eesti mees, kes iseennast ei kiida. Elu pole Raidot varem hellitanud – olles olnud kodutu, peab ta suurt lugu sellest, kui maitsev toit on laual ning kodu on soe ja hubane. Raido on öelnud, et Kuldne Kodu on parim koht talle elamiseks, sest siin on mõnus ja rahulik keskkond ning ta ei taha siit kunagi ära minna. Igapäevase käib mees tööl MTÜ-s Tulevik, kus ta on hinnatud töötaja ning saab töökaaslastega suurepäraselt läbi. Ta armastab merd, metsa ja loomi, on väga empaatiline ning mõtleb alati pigem teistele kui iseenda peale. Meie kodus on tal akvaariumis kalad ja kass, kelle eest hoolitseb ning kellele käib head ja paremat ostmas.

Ka kokanduses on ta kõva käsi – eriti hästi tulevad tal välja soolatud toidud, olgu selleks siis soolatud kala või seenekaste. Lisaks on mehe meelistegevusteks veel spordi tegemine – koroona, lauatennis ja pikad jalutuskäigud kuuluvad Raido päevakavasse. Raido oskab teisi kuulata, käitub kõigiga lugupidavalt ning tunneb alati huvi, kuidas tegevusjuhendajatel läheb ning muretseb, kas me ikka jaksame. Täiesti igapäevane nähtus on see, et Raido helistab ja annab tüdrukutele teada, et lõhesaiad on ootamas ning tulgu me nüüd külla!

 

Irene

Pärnu Niidumetsa

Irene kolis Pärnu Niidumetsa koju aastal 2020 Maardust. Irene oli algul väga metsiku olemisega, ta ei olnud mitte millegagi nõus, keeldus kategooriliselt majast välja minemast, arvates, et see teeb teda ainult haigemaks. Praeguseks on läbi teinud tohutu arengu paremuse suunas.

Irene on äärmiselt intelligentne, tark, sõbralik, hooliv, viisakas, kohusetundlik, rahulik ja empaatiline. Mälu on tal niivõrd hea, et räägib meeleldi tegevusjuhendajatele oma teadmistest aastaarvu täpsusega.

Irenele meeldib väga erinevatel väljasõitudel käia ning vaatamisväärsustega tutvuda. Mõned hiljutisemad näited: Tallinna Botaanika aed, Teletorn, Tallinna vanalinn, kus Irene oli giidiks ja teadis väga palju ajalugu rääkida vanalinna hoonetest. Suvel käidi isegi Saaremaal, vaadati Kuressaare Piiskopi linnust, Kaali kraatrit, Angla tuulikuid. Lisaks suurtele väljasõitudele osaleb Irene kodu poolt pakutavates ja kogukonna tegevustes: raamatukoguring, loodusring, Koplihobu talli külastused, muusika kuulamine. Talle meeldib lahendada täiskasvanute ristsõnu. Lisaks kõigele sellele on tema hingele lähedane mütoloogia, müstilised olendid ja šamanism.

Boris

Pärnu Oja

Boris õpib Vana-Vigala Tehnika- ja Teeninduskoolis köögiabilise erialal. Koolis läheb tal hästi, saab õppetoetustki.

Kodus aitab alati sööki valmistada. Ta teeb talle ettenähtud kodused koristustööd alati hoolikalt. Oma tuba on tal alati korras. Suvel aias meeldib talle kõige rohkem toimetada, tõeline rohenäpp.

Boris on aktiivne tegelane, käib kõndimas, 1x nädalas ujumas ja rattaga sõitmas ning lööb alati ühistegevustes kaasa. Talle meeldib ka teatris ja kinos käia.

Tema on meie kodu uhkus!

 

 

Rain

Pärnu Rääma

Rääma kodu uhkuseks on Rain Madison. Ta on tubli noormees, kes käib tööl avatud tööturul SOL Baltic OÜ all nii Kaubamajakas kui ka Pärnu Keskuses. Tänu sellele ärkab ta peaaegu igal hommikul enne kuute ja läheb varakult tööle. Talle meeldib rattaga sõita ja vahel ka minigolfi mängida.

Rain on sihikindel, kohusetundlik ja abivalmis. Püüdleb oma unistuste poole. Rain on suure südamega ja armastab loomi. Tal on kass, kes on tema jaoks väga oluline. Samuti aitab ta teha süüa ja on üldiselt ka väga sõbralik.

 

 

 

 

Voldemar

Pärnu Uus-Sauga

Voldemar on tõeliselt heasüdamlik pillimees, kes kolis Uus-Sauga üksusesse aastal 2022. Voldemarile meeldib kõige rohkem kitarri mängida. Alates veebruarikuust mängib Voldemar hoopis trummi ansamblis “Kollane maja”. Voldemar lahendab meeleldi raskemaid ristsõnu, loeb ajalehti, istub tugiisikuga jõeääres ja teeb igapäevaseid toimetusi kodus. Samuti meeldib talle palju värskes õhus jalutada, sadagu lund või lõõsaku päike. Voldemar märkab teisi elanikke enda ümber, ta on lahke ja abivalmis. Voldemar osaleb aktiivselt tegevustes majas sees ja väljas ning käib kaasas ekskursioonidel.

Voldemar on väga intelligentne härra, kellega arutada maailma asju. Naudime tema soolokontserte suviti terrassil ning talviti siseruumides.

Oleme uhked Voldemari siiruse ja heatahtlikkuse üle. Soovime kõik koos talle palju tervist ja pillimängust jätkuvat rõõmu.

 

 

Vaagner

Pärnu Väike-Posti

2018. aasta kevadest elab Väike-Posti kodus üks väga tubli ja toimekas elanik – Vaagner. Ta on eelnevalt elanud suurtes kodudes, Väike-Posti üksusesse kolis ta Vändra Kodust, kus elas algselt liitpuudega teenuse majas.

Vaagner on silma paistnud oma iseseisvuse ja toimetulekuga, arvestades seda, et ta liigub ainult ratastooliga.

Vaagneri lemmiktegevused on joonistamine, pillimäng ja sportimine. Pillimängu avastas ta enda jaoks alles poolteist aastat tagasi ja on tublisti harjutanud süntesaatorit. Vaagner on esinenud Vändra Kodus avatud uste päeval ja Endla teatris puuetega inimeste festivalil. Ta on ka alati osalenud erivajadustega inimeste laulu- ja tantsupeol Viljandis ning edukalt võistelnud Vändras toimunud spordipäevadel.

Vaagneri joonistatud pildid on olnud näitusel Pärnu Psühhiaatriakliiniku päevakeskuses ja kodus toimunud üritustel.

Vaagner on vaoshoitud, sõbralik ja ei ütle mitte kellelegi halvasti ja on igati meie Väike-Posti kodu uhkus!

 

Artur

Rapla Alu

Artur on meil veedetud aja jooksul saanud kõigile lähedaseks, austatuks, vajalikuks.

Noormees võtab osa kõikidest ringidest ja teeb oma igapäevast tööd kohusetundlikult. Rapla kodu ja tema armas ema tunnevad tema üle suurt uhkust!

 

 

 

 

 

Kaja

Türi Kodu

Kaja on suurepärane perenaine oma perekodus. Ta on iseseisev kokk köögis. Kaalub toiduained, tükeldab ja valmistab toidud iseseisvalt ning õpetab ka teisi elanikke toidu valmistamisel. Kaja jõuab igale poole, kus vajatakse abi.

Lisaks käib ta veel töökeskuses tööl. Kajale meeldib enda eest hoolitseda. Tema tugiisik hoolitseb selle eest, et oleks olemas vahendid, et ta ennast suurepäraselt tunneks. Samuti meeldib Kajale lugeda ajakirju – tal käib kord kuus ajakiri “Anne ja Stiil”. Ta tahab olla kursis moemaailma uudistega ja seejuures ka moega kaasas käia. Alati on ta lahkelt valmis ajakirjast loetut ka teistega jagama.

Kajal on eesmärk kaalu langetada tervise parandamiseks, mis on ka hästi õnnestunud ja ta kavatseb ka sellega jätkata. Naine hoiab ennast alati kursis uudistega, mis maailmas toimub.

Kaja on väga viisakas, arukas, sõbralik ja hea suhtleja ning alati valmis omandama uusi oskusi. Lisaks eeltoodule on Kaja väga kohusetundlik. Teda saab alati usaldada.

 

Andrus

Uuemõisa Kodu

Uuemõisa Kodu uhkus on Andrus. Ta on väga töökas, sõbralik ja abivalmis. Andrus on võtnud majas enda peale palju ülesandeid – katab laua, pühib ja peseb põrandaid, viib prügi välja, tegeleb pesu pesemisega. Lisaks omandas Andrus eelmisel aastal täiesti uue oskuse, nüüd oskab ta hommikusöögiks pudru ja kohvi valmis keeta ja teeb seda alati hea meelega. Peale selle käib Andrus tööpäeviti ka SAHHi töökeskuses paar tundi tööl. Kuigi ta päev on tegemisi täis, leiab ta alati aega teiste aitamiseks. Ükskõik kellel on abi vaja, Andruse peale võib kindel olla. Ta ootab hommikuti maja uksel töötajat, avab ukse ja muheleb oma tagasihoidlikul moel. Kui tullakse poest, aitab Andrus poekotid tuppa tassida. Ka toitlustusteenindajatele läheb Andrus kaubapäeval appi kaupa majadesse vedama. Talvel kühveldab maja eest lund, suvel aitab aiamaal. Andrus on olnud eluaeg maapoiss, kasvanud talus, eks sealt ka see töötahe ja -harjumus.

Puhkehetkedel meeldib Andrusele televiisorit vaadata, muusikat kuulata, pilte värvida ja puslesid kokku panna. Suvel sõidab ta koduõuel jalgrattaga. Andrus võtab alati hea meelega osa väljasõitudest, eriti meeldivad talle loomad ja tehnika. Kord kuus käib ta puutööringis meisterdamas.

Kuigi Andrus räägib väga vähe, oskab ta naljast lugu pidada ja on alati rõõmsameelne. Ta on hea sõber ja majakaaslane – ikka rahulolev, naeratav ja heatahtlik. Tunneme tema üle tõesti uhkust!

Urmas

Vändra Kodu

Urmas on heasüdamlik ja rahulik, muhe ja alati heas tujus. Ta on õigel ajal õiges kohas ja peab kokkulepetest kinni. Urmasel on oskus toad nii puhtaks küürida, et nendes võib muretult valgetes sokkides ringi jalutada. “Tasa sõuad, kaugele jõuad” on vanasõna, mis sobib tema iseloomustamiseks kõige paremini. Rahumeelselt tegutsejana on Urmas hinnatud abiline ka üksuse teistes majades. Ta oskab arvestada kaaselanikega ja austab tegevusjuhendajaid. Urmasele väga meeldib õhtuti televiisorist erinevaid muusikasaateid vaadata ja sinna kõrvale paar kommi krõbistada. Oleme uhked ja tänulikud, et meie kodus elab Urmas!

 

 

 

 

Merli

Türi Jaama

Türi Jaama kodu uhkus on Merli. Ta on alati abivalmis, soovib osaleda kogukonna üritustel. Merli käib Viljandis koolis ja on igati tubli. Ta käib koguduses ja armastab loomi.

 

 

 

 

 

 

Mare

Rapla Nurme

Rapla Nurme kodu uhkus on Mare. Mare on elanud Rapla Nurme kodus algusest saadik ehk juba 7 aastat. Mare on hästi armas ja soe naisterahvas. Tal on palju sõpru ja talle meeldib alati pühadeks neile kaarte saata, samuti saab ta ise alati pikki kirju vastu.

Mare on külalislahke – talle meeldib alati kooki ja kohvi pakkuda. Samuti on kokkamine Mare kirg – ta küpsetab erinevaid kooke ja valmistab kodumaistest marjadest maitsvaid moose. Majarahvas tunneb Maret aga eelkõige käsitöömeistrina. Enamikel trepikoja inimestel on Mare valmistatud sokid, kampsunid ja mütsid. Käsitöö ja lilled on Mare hobi, millega ta tegeleb vabal ajal. Nädala sees käib ta tööl Rapla Hea Hoog Töökeskuses, kus tema käsitööoskus tuleb ainult kasuks.

Kodu poolt pakutavatest ringidest ja ühistest ekskursioonidest võtab Mare meelsasti osa. Tantsuringiga on Marel olnud võimalus esineda ka väljaspool kodu erinevates linnades. Neid esinemisi ootab Mare suure põnevusega.

Eelmisest suvest alates käib Mare ka veel vabatahtlikuna Rapla kasside varjupaigas Felis abiks. Ja kassid juba ootavad ja tunnevad Mare kaugelt ära. Mare kostitab neid alati hea ja paremaga. Loomad on alati Marele meeldinud ja justkui nüüd on Mare veelgi rohkem särama löönud, kui ta saab teha midagi sellist, millega ta tunneb, et on kellegi jaoks väga vajalik.

KUULA:

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!