Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Meie kodu uhkus 2023: Viru nominendid

Meie kodu uhkus 2023: Viru nominendid

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel tunnustatakse traditsiooniliselt inimesi, kes on oma tegudega eriliselt silma paistnud. Nii jätkame ka meie oma traditsiooni ja tunnustame oma kodude kõige tublimaid elanikke, kes on oma tegemiste, olemise ja ütlemistega möödunud aastal eriti silma paistnud ning oma kodu elanikud uhkeks teinud. 

Saame tuttavaks Viru piirkonna elanikega, kes pälvisid tunnustuse „Meie kodu uhkus 2023“.

Natalia

Ahtme Salu

Natalia on meie kodus asendamatu abiline.

Ta tuleb alati appi nii töötajatele kui elanikele. Natalia osaleb aktiivselt meie kodu elus: ta aitab meeleldi köögis, eriti meeldib talle küpsetada pirukaid. Kevadel ja suvel aitab Natalia aias istutada taimi ja neid kasta. Eriti hästi tuleb tal välja aias muru niitmine. Natalia lemmiktegevus on samuti kasulik – see on kudumine. Natalia on kudunud tegevusjuhendaja juhendamisel imeilusaid käekotte, kampsuneid, sokke, kindaid ja salle.

Paljud meie kodu elanikud on saanud Natalialt kingituseks tema kudumeid. Natalia võtab rõõmuga osa meie maja üritustest, ta esineb luuletustega, mängib näidendites. Ta märkab kui kaaselanikul on abi vaja ja aitab toa koristamisel. Me tunneme uhkust Natalia üle!

 

 

Juri

Jõhvi Narva

Meie kogukonnaelamise teenuse elanikul Juril on alati kiire, et teisi aidata, reageerida ja jagada ideid. Juba mitu aastat on ta aidanud teistel elanikel oma tube parandada, ta teeb väikeseid remonditöid, näiteks paneb tapeeti seina, värvib uksi, monteerib mööblit ja vajadusel parandab seda, riputab maale teiste elanike seintele ja ka nagid riiete riputamiseks ning aitab ka kardinaid ette panna. Aastavahetusel aitas ta kortereid kaunistada, pani paika jõulupuud ja riputas neile ehteid. Ta on kõikidele meie elanikele hea abimees ja kõik on talle tänulikud. Aitäh, Juri, abi eest!

 

 

 

 

Merle

Jõhvi Puru

Merle on heatahtlik, abivalmis, viisakas ja töökas. Ta tuleb ja aitab alati nii kodus kui ka väljaspool kodu. Ta aitab koristamisel, söögi tegemisel, pirukate küpsetamisel, toiduainete ostmisel ning toimetab aiamaal.

Merle armastab väga oma sugulasi ning nendega kohtumist.

 

 

 

 

 

Tatjana

Narva Sepa

Tatjana on  väga armas ja andekas tütarlaps. Tavalistest niitidest heegeldab ta imeilusaid pleede, koob sokke ja teeb erinevaid käevõrusid. Näiteks soojendab üks tema tehtud pleedidest külmadel õhtutel meie endist linnapead Katri Raiki.

Tatjanale väga meeldib lugeda, ta käib tihti raamatukogus ja laenab raamatuid koju. Tatjana osaleb kõikidel kodu üritustel ja väljasõitudel. Ta on väga seltsiv ja tal on palju sõpru nii kodus kui ka kogukonnas. Kui on vaja esindada meie kodu (näiteks anda raadios intervjuud), siis Tatjana on esimene, kelle peale me võime loota. Tatjana külastab hea meelega erinevaid üritusi ja meistriklasse, mida meie linnas korraldatakse. Vabal ajal meeldib talle värvida mandalaid ja kuulata muusikat. Tatjana unistuseks on osaleda sel aastal laulu- ja tantsupeol Viljandis, alustame varsti ettevalmistusega!

 

 

Tatjana

Rakvere Lille

Tatjana (omadele Tanja) on väga südamlik, tema hooliv suhtumine kaaselanikesse, töötajatesse ning oma sõpradesse paistab tihti silma. Tanja ise iseloomustas end kord nii – muidu vana, aga hingelt ikka noor. Seda hingenoorust ja sädet silmis ja omapäraseid krutskeid näeb Tanja puhul tihti. Tanja on emotsionaalne, tema hea tuju ja rõõmutunne peegelduvad tema näost ja kui miski talle meeldib, siis räägib ta sellest veel mitu päeva. Tanja oskab olla tänulik, ta hindab kõrgelt tegevusjuhendajate tööd. Lausa nii, et nimetab mõnd tegevusjuhendajat kuningannaks. Ta käib võimalusel ujumas, teatris, ekskursioonidel ja kinos. Majas sees võtab ta osa erinevatest tegevustest.

Tanja on nagu tõeline perenaine – kastab lilli, koristab tube, viib prügi välja, peseb nõusid. Lisaks on Tanja ka usin rohenäpp. Tegevusjuhendajate ja kaaselanikega koos on ta suviti toimetamas kasvuhoones ja aiamaal ning sügisel aitab aiasaadusedki purki panna.

Tanja on meie kodu uhkus, suure südame ja kelmika olekuga “великая русская душа”.

 

Maarja

Rakvere Narva

Maarja on elanud Rakvere Narva kodus kaks aastat ja selle viimase kahe aastaga on juhtunud nii, et tagasihoidlikust, natuke nutusest tütarlapsest on saanud väga sihikindel ja eneseteadlik naisterahvas. Uued oskused on üllatanud kõiki, kaasaarvatud Maarjat ennast. Maarja, kel on raske ennast kõne puudulikkuse tõttu väljendada, on õppinud palju uusi sõnu ja lauseid, teadmisi ja oskuseid. Veel aasta tagasi ei läinud Maarja üksi tööle, nüüd ta teeb seda. Maarja oskused, kiirus ja põhjalikkus koristamisel teeb kadedaks ka professionaalid. Tema rõõmsameelsus ja huumorimeel on nakkav. Ta lihtsalt teeb oma positiivsusega kõigil tuju heaks! Ja just selline nagu on Maarja, ongi meie kogukond – rõõmsameelne, abivalmis, töökas, kohusetundlik ja iseseisev. Aitäh Maarja, et meil olemas oled, oled meie Rakvere Narva kodu tõeline uhkus!

 

 

 

Jelena

Rakvere Päikese

Meie kodu uhkus on Jelena, kes on Rakveres elanud natuke rohkem kui üks aasta. Jelena on hästi rõõmsameelne ja abivalmis. Tal on head suhted töötajate ja kõikide elanikega.

Jelena on meie kodu tegija. Suvel toimetab aias ja hoolitses kasvuhoone kastmise eest. Tuleb kõikide toimetustega kaasa ja aitab alati, kui abi palutakse ja mitte ainult oma peres. Toitlustajaga koos meeldib talle toidukaupa jagada. Kaaselanikel aitab ta tube korda teha ja voodipesu vahetada.

Jelena juba nii sama ei passi. Rõõmuga osaleb ta kõikidel üritustel ja nakatab oma positiivsusega ka kõiki teisi ning utsitab neid takka olema aktiivsed.

 

 

 

Pavel

Sillamäe Gagarini

Pavel on Gagarini kogukonnaelamise teenusel elanud juba neli aastat ja on kogu selle aja jooksul näidanud end väga tublina. Pavel tuleb alati appi nii töötajatele kui teistele elanikele. Ta on väga lahke, viisakas, alati sõbralik ja vastutulelik. Pavelile meeldib rattaga sõita ja ta käib ujumas.

 

 

 

 

 

 

Boriss

Sillamäe Kodu

Boriss on meie uhkus! Ta soovib elada saja-aastaseks. Selle jaoks teeb ta sporti ja käib spordikompleksis Kalev ning käib tihti arsti juures, et hoolitseda enda tervise eest ja jälgida toitumist. Boriss osaleb aktiivselt meie kodu elus. Ta on abivalmis, sõbralik ja armastab pidada südamlikke vestlusi.

Boriss töötab SAHH-is ja osaleb erinevates projektides. Jaanuaris ta sai kingituse Leidliku Lahenduse konkursi võidu eest projektis “Ergonoomiline alus koristustarvikutele oma kätega”. Boriss armastab kuulata retromuusikat, see pakub talle naudingut, tõstab tuju ja aitab lõõgastuda. Usume, et sellise elustiiliga saavutab Boriss oma eesmärgi elada 100-aastaseks ja meie töötajad aitavad teda selles.

 

 

 

Kadi

Sillamäe Tervise 17

Kadi on Sillamäe Tervise 17 teenusel elanud selle avamisest saadik. Suletud ja ebakindlast inimesest on see tüdruk suutnud ümber õppida ja saada töökaks, hoolivaks ja lahkeks. Täna vaatab Kadi enesekindlalt tulevikku, oskab teha plaane, vastutab oma tegude eest ning oskab tunnistada oma vigu. Meie asutuses õnnestus Kadil arendada kannatlikkust tänu teemantpusledele. Lisaks armastab Kadi punuda käevõrusid ning ta kogub 5000 ja rohkem tükist puslesid, mis nõuavad suurt kannatlikkust, sitkust ja tähelepanu. Kõige olulisem on see, et Kadi on saanud kogu oma korteri elanike toeks. Igaüks teab, et tema poole võib pöörduda igas küsimuses. Kadi on meie maja uhkus!

 

Daniil

Sinimäe Kodu

Daniil on väga mitmekesine inimene, tal on palju huvisid ning tulevikuplaane. Ta püstitab endale eesmärke ja ka saavutab neid. Näiteks meeldib talle väga valmistada toitu ja eelmisest aastast õpib ta Ida-Virumaa Kutsehariduskeskuses abikoka erialal. Daniil pöörab palju tähelepanu tervisele: järgib oma toitumist ja tegeleb spordiga. Ta käib Sinimäe Spordihoones ja mõned meie elanikud on tema eeskujul hakanud samuti jõusaalis käima.

Üks Daniili huvidest on male ja ta alati püüab parandada oma oskusi: leiab internetist maletunde, tegeleb õpetajaga. Lisaks sellele mängib Daniil süntesaatorit ja on korraldanud meile juba mitu kontserti.

Daniil on väga sõbralik, andekas ja abivalmis. Me oleme tema üle väga uhked!

 

 

Kalev

Tapa Kodu AUT

Tapa Kodu uhkus on meie Päikesepoiss Kalev. Pole tööd ega tegevust, millega Kalev hakkama ei saaks, olgu selleks näiteks juurikate koorimine, lumelükkamine, musitseerimine või joonistamine.

 

 

 

 

 

 

Juta

Tapa Põllu

Juta on nagu meie kodu vanaema – hommikul vara üleval ja toimetab köögis. Ta on esimene, kes tervitab töötajat ning viimane, kes lehvitab neile. Juta käib kogukonna pensionäridega tantsimas ja ekskursioonidel. Kunagi ei virise ega kurda, mis sest, et toakaaslane aegajalt tuju alla veab. Juta on heatahtlik ja abivalmis, ta tahaks teha veel rohkemgi kui suudab!

 

 

 

 

KUULA:

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!