Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Meie kodu uhkus: Kesk-Lõuna nominendid

Meie kodu uhkus: Kesk-Lõuna nominendid

Eesti Vabariigi sünnipäeva eel tunnustatakse traditsiooniliselt inimesi, kes on oma tegudega eriliselt silma paistnud. Nii jätkame ka meie oma traditsiooni ja tunnustame oma kodude kõige tublimaid elanikke, kes on oma tegemiste, olemise ja ütlemistega möödunud aastal eriti silma paistnud ning oma kodu elanikud uhkeks teinud. 

Saame tuttavaks Kesk-Lõuna piirkonna elanikega, kes pälvisid tunnustuse „Meie kodu uhkus 2023“.

 

Janek

Kodijärve Kodu

Kodijärve Kodu uhkus Janek tuli meile umbes poolteist aastat tagasi. Mees on muheda loomuga, naljaaldis, sõbralik ja abivalmis. Talle meeldib toimetada köögis ja koristusrindel. Ei ole asja või tegemist, mis Janeki käes ei lendaks, kui ta toimetamise ette võtab! Meeldivate tegevuste hulka võib Janekil arvata nutitelefonis uudiste lugemise ja mängimise. Muidugi on ta aldis ka põnevatele filmidele. Tore, et meie seas on selline kaaslane!

 

 

 

 

 

Rein

Põltsamaa Kingu

Põltsamaa Kingu kodu uhkuseks on meil alati rõõmsameelne ja abivalmis Rein. Ta tuleb kõikide toimetustega kaasa ja aitab alati kui abi palutakse. Rein on ennast positiivselt ületanud. Ta toimetab rõõmsalt igapäevaselt köögis, lemmiktegevus on köögiviljade tükeldamine. Keegi ei oska nii ühtlaseid köögivilju tükeldada kui meie Rein! Ta on väga tubli ja hakkaja ning vastutab ka tühjade kaubakastide eest. Ta on hoolas maja ümbruse puhastamisel jääst ja lumest. Rein on teiste suhtes alati heatahtlik, sõbralik ja kellelegi halvasti ei ütle. Samuti naudib ta väga suurte puslede kokkuladumist rahvamuusika saatel.

 

 

 

 

Joonatan

Põlva Kaasiku

Joonatan ongi päriselt heas mõttes eriline, näiteks ütleb ta sulle ilmeksimatult ära nädalapäeva, ükskõik millise kuupäeva minevikust sa talle ütled.

Joonatanil on enda väike maailm – Grõza-maailm. Sellesse maailma kuulub ka aurade ja energiate tunnetamine. Joonatani elupõhimõtteks on tingimusteta sallivus ja headus, sõltumata tema tervislikust seisundist. Joonatan ütleb, et just need on asjad, mis viivad elus edasi.

Joonataniga saabki arutleda erinevatel teemadel, alati on need arutelud huvitavad ja ka mõtlemapanevad.

Joonatan on väga musikaalne, talle meeldib laulda ning ise ennast süntesaatoril saata. Ühisüritustel esineb ta ka teistele elanikele. Kui meil on tulemas mingi üritus, on Joonatan kohe vahvate ideedega platsis. Ning muidugi on ta igast üritusest ka osa võtmas. Joonatan ise ütleb, et ta harrastab multitalentseid asju.

Eelmisel aastal võttis Joonatan osa tantsuvõistlusest, mõeldes ise välja enda tantsukava ning esitas seda julgelt üksinda.

Kindlasti ei jää Joonatan kõrvale erinevate tööde tegemisest, kätt on harjutatud muru niitmisel, toiduvalmistamisel ja küpsetamisel. Joonatan teeb tööd ka SAHH-is, kus lõikab teksadest ribasid.

Meie oleme Joonatani üle tõesti uhked!

Andrei

Tartu Anne

Andrei on rahuliku loomuga, sõbralik ja abivalmis. Tänu temale on tihti ka korterikaaslase kõht täis, kuna Andreile meeldib väga süüa teha. Eelmisel aastal asus Andrei õppima Valga Kutseõppekeskusesse autopesija-rehvitehniku erialale ning sooritas hiljuti edukalt lõpueksami. Nüüd on meil oma rehvitehnik olemas, kes harjutab kätt ka tegevusjuhendaja auto peal.

 

 

 

 

 

Annika

Tartu Kalda

Annika elab Tartu Kalda kodus juba 2,5 aastat. Ta on väga aktiivne ja alati rõõmsameelne. Annika armastab teha käsitööd – punub korve, koob sokke, õmbleb mänguasju ja teeb muud huvitavat näputööd. Lisaks armastab ta teha erinevaid hoidiseid (eelmine aasta valmistas kokku 100 purki). Ta korjab ravimtaimi endale, õele ja emale. Annika on töökas – ta asub tööle varavalges praktiliselt iga päev. Ta osaleb väga aktiivselt ka kogukonna ühisüritustel.

 

 

 

 

 

Ilona

Tartu Kase

Ilona peale saab alati kindel olla. Tehes iseseisvalt kõigile toidu, ei pea korterikaaslased tundma nälga. Kedagi ei jäeta ilma koogita, sest Ilonale meeldib ka küpsetada. Ta hoolitsusest ja hellusest ei jää ilma ükski Tartu varjupaiga kiisu – Ilona käib seal regulaarselt vabatahtlikuna abiks. Kõige selle kõrvalt jääb Ilonal veel aega ka käsitööks. Uhked heegeldatud kastikatted rikastavad tuba värvidemänguga. Tema ettevõtlikus on eeskujuks kõigile ja ta liigub kindlalt endale püstitatud eesmärkide poole.

 

 

 

 

 

Kristjan

Tartu Laseri

Kristjan on sõbralik ja võtab osa kõikidest üritustest. Tema hobideks on muusika, filmid ja raamatud. Iga nädal käib ta raamatukogus, et lugeda läbi üks uus ja huvitav raamat. Talle meeldib lugeda seiklusjutte ja reisikirjeldusi. Ta käib igal pool jala, sest nii hoiab ta ennast füüsilises vormis. Tema motoks on: „Ei virise, teeme ära!“

 

 

 

 

 

Laine

Tartu Nõva

Tartu Nõva kodu uhkus on Laine. Tema nobedate näppude all valmib kilode viisi riideribasid koerte nuuskimismattide valmistamiseks. Igal laupäeval valmistab Laine oma üksuse kaaslastele kuldpruune ja väga maitsvaid pannkooke õunamoosiga. Et moos oleks ikka koogil, korjas Laine sügisel usinalt aiast õunu, kooris ja lõikus ja nii valmis maitsev moos. Laine on alati rõõmsameelne ja abivalmis.

 

 

 

 

 

Ingvar

Tõrva Kodu

Ingvar on väga hea südamega sõbralik noormees. Ta on ääretult abivalmis ning tähelepanelik. Ingvar on alati olemas ja toetamas nii elanikke kui ka töötajaid. Ingvar on nagu ingel, kes ilmub alati siis välja, kui on abi vaja. Vabatahtlikult on ta mitmed kodus tehtavad tööd iseenda kanda võtnud ja mitte kunagi ei kurda ta nende tegemise üle.

 

 

 

 

 

Heikki

Valga Jaama

Valga Jaama kodu uhkus aastal 2023 on Heikki. Heikki on meie kunstnik, kes maalib ainult suurelt – suurtele paberitele suuri linnu, maju, torne, kirikuid. Eriti meeldib talle maalida Tallinna ja Moskva suuri maju. Heikki toa seinad on kaunistatud tema poolt maalitud piltidega. Pilte jätkub ka mujale korteri seintele. Heikki töid on näidatud ka näitustel.

Heikki on abivalmis. Meeleldi teeb ta igapäevatoimetusi, abistab töötajaid nii väli- kui sisetöödel. Ta osaleb ka aktiivselt maja tegevustes.

 

 

 

 

Mare

Viljandi Näituse

Viljandi Näituse kodu tutvustab vahvat tegusat elanikku Maret!

Mare armastab koristada ja vees sulistada, sõlmib SAHHis vaipu, meisterdab, joonistab, osaleb alati hea meelega üritustel ja väljasõitudel.

 

 

 

 

 

Aleksei

Viljandi Männimäe

Aleksei on mees, kes jõuab kõikjale ja suudab abiks olla kõigile! Ta hästi hakkama nii majahoidja tööga SAHH-i Viljandi töökeskuse ees kui ka köögis toimetades. Neile tegevustele on tal teoreetiline alus pandud aasta-kaks tagasi Viljandi Kutseõppekeskuses omandatud kokaabilise ja puhastusteenindaja abilise kutseõppest. 

Aleksei suvi möödub meie maakodus köögiviljadele elutingimuste loomisega, et talvel oleks kõigil võtta omakasvatatud kartul ja köögiviljadest hoidised. Vabal ajal kuulab ta Eesti muusikat ja vaatab telekast seebikaid ning hangib päevakajalist infot interneti vahendusel. On valmis kuuldut ja nähtut kohe sõpradega jagama. 

Aleksei on hea kaaslane tantsutundides ja ühisüritustel, ta on ka väga hea sõber reisidel. Seega – kes tahab, see ka suudab palju. 

 

 

KUULA:

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!