Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Meil elades pead teadma oma õigusi ja kohustusi 

Meil elades pead teadma oma õigusi ja kohustusi 

Selleks, et meil oleks hea koos elada, kirjutasime igaühe õigused ja kohustused täpselt dokumenti “Kliendi põhiõigused ja kohustused erihoolekandeteenusel”. See dokument on olemas olnud kaua, nüüd uuendasime seda koos töötajate elanikega.  

Peame õigustest ja kohustustest kogu aeg rääkima ja nende üle arutama, et need ei läheks meelest.

Koos elades on kõige tähtsam, et oleme üksteise vastu lugupidavad. Kõik peavad tundma ennast turvaliselt ja selleks peame kõik oma panuse andma.

Sul on õigus suhelda teiste Sulle oluliste inimestega. Sul on õigus saada infot kodus toimuva ja enda asjade kohta. Kõiges selles aitavad Sind töötajad, lähedased ja eestkostja.

Kui Sa pole mõne asjaga rahul, on Sul õigus sellest rääkida ja kirjutada. Esimesena räägi oma murest töötajatele. Kui nemad ei saa aidata või ei suhtu Sinu muresse tõsiselt, saab kirjutada või helistada järgmistele inimestele, näiteks tiimijuhile, metoodikule jne. Olulised kontaktid on dokumendis kirjas.

Paljudel on kohtu määratud eestkoste ja eestkostja. Eestkostja peab tegema endast parima, et Sinu õiguste eest seista.

On väga oluline, et meil kõigil on sarnased õigused ja kohustused. Kui Sa ise ei saa või ei suuda oma õiguste eest seista, teevad seda inimesed Sinu ümber.

Reet Asmer, teenuste arendusjuht

 

KUULA: 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!