Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Mis inspireerib kunstnik Roman Sanga?

Mis inspireerib kunstnik Roman Sanga?

Mina olen Roman Sang. Olen 41-aastane füüsilise puudega inimene. Viimased neli ja pool kuud olen ma elanud Sinimäe Kodus, enne seda elasin kodukohas Vändra alevis. Kunstiga olen ma tõsisemalt tegelenud viimased kümme aastat. Mulle pakuti võimalust kodukohas ühineda kohaliku kunstiringiga ja sealt see kõik alguse sai, aga niisama joonistada ja kritseldada on mulle meeldinud lapsest saati.

Mind inspireerib oma töid tegema põhiselt loodus ja kõik see, mida ma looduses näen. Inspireerib mind ka üksi olemine, mis aitab mul väga palju oma mõtteid koondada. Täna hommikul ma näiteks istusin õues ja mõtlesin selle pildi kontekstis, et mida ma siia juurde teen ja kas ma üldse siia midagi juurde teen. Täna hommikul ma tegin need noolekesed siia, mõtlesin, et sobivad väga hästi.

Tegelikult ma unistan sellest, et mul võiks päris omaette elamine olla. Selline, kus elaksin omaette, aga selle võimalusega, et kui mul sotsiaalset abi oleks vaja, siis oleks abi ligidal.

Millest unistan? Olen mõelnud seda, et võiksin osata portreesid joonistada, aga ma ei ole seda proovinud. Ma olen lihtsalt unistanud ja mõelnud sellest. Mind inspireerib seda tööd tegema üks prantsuse kunstnik, kelle videoid ma Youtube’s õhtuti vaatan ja kelle tegemised on mulle nii väga meeldima hakanud. Abstraktse kunsti osas inspireerib mind see prantsuse kunstnik, aga elus ei ole mul tegelikult selliseid eeskujusid ega inimesi, kelle järgi ma elada või olla tahaks. Aga see kunstnik on mulle suureks eeskujuks olnud.

Looduspilte ma mõistan ka teha, kui ma tahan. Selles osas on mulle eeskujuks olnud üks ameerika kunstnik.

Saate mulle soovi korral kirjutada

Intervjuus rääkis Roman Sang Sinimäe Kodust

 

KUULA: 

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!