Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Oma tempos, omal viisil!

Oma tempos, omal viisil!

Minu elu Tapa Kodus – Larissa

Elan Tapa Kodus juba seitse aastat ja mulle meeldib siin elada. Lähiajal ei sooviks siit küll kuhugi kolida, sest üksi elamisega ma ei saa veel hakkama. See aga mind ei kurvasta, sest siin aitavad mind head töötajad, mul on siin sõbrad ja kodu on ehtne kodu! Mul on suur tuba, omad asjad, elame toas kahekesi. Liaga vaatame seebikaid ning kuulame muusikat. Siin elades olen õppinud ka endaga paremini toime tulema, varem kasutasin palju töötajate ning teiste kaaslaste abi. Nüüd saan ise minna ratastooli ja sealt maha tulla ning ma olen selle üle väga uhke. Igal hommikul võimlen, osalen ka toimkonnas – katan lauda. Veel meeldib mulle, et meie maja on ühekorruseline, ma saan iseseisvalt liikuda ratastooliga või roomates.

Mulle väga meeldib, et kliendikoosolekutel küsitakse minu arvamust ja sellega arvestatakse, tunnen, et olen teiste jaoks oluline. Rõõmustab, et minu päev on huvitav, hommikupoolikul on käelised tegevused, õpin kirjutama sõnu ja pärastlõunal on meil arutelud, õpin arvutit kasutama. Igasse päeva mahub ka ühistegevusi õues ja omaette olemise aega.

Meie majas elab veel ka meie kõigi lemmik – kass Kusti, keda on nii huvitav jälgida ja kui ta lubab, siis saab ka paitada.

Tunnen kodus ennast hästi, sest kogu päeva jooksul on tööl töötaja, kes juhendab, kuulab, julgustab ja teeb kõike koos meiega, isegi nalja!

Minu unistused? Unistan sellest, et Eesti riik tõstaks meie raha, et saaksin endale ühtteist rohkem lubada, mitte ei peaks nii pikalt ootama oma soovide täitumist. Tahaks endale lubada soojamaa reisi, spaasse minna, uut suuremat arvutit aga ei saa, sest peab vaatama oma võimalusi. Eeskostja ja töötaja abiga kogusime natuke raha ja nüüd saan suvel mere ääres puhata. Veel unistan, et meil oleks rohkem ekskursioone just meile, kes oleme ratastoolis. Tapa Kodul võiks olla ka oma invabuss. See on minu unistuste maa.

Mida soovib Larissa kuukirja lugejatele? Talv on selja taha jäänud, on minu parim aastaaeg – kevad! Peagi puhkevad puudel pungad, loodus täitub värskete lillede aroomidega ning samal ajal päike soojendab nii põske kui südant. Olge palju õues ja nautige kevadet! Ümbritsege end heade sõpradega, kes võtavad teid nii, nagu olete.

 

Larissa loo aitas kirja panna Tapa Kodu tiimijuht Sandra Tänavots

 

KUULA: 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!