Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Reis Soome

Reis Soome

Mirje

Kolm päeva olime reisil Soomes

13. juunil jõudsime Helsingisse.

Ärkasime öösel kell pool kolm, varahommikul kell neli sõitsime Viljandist välja. Enne kella seitset jõudsime kohale Tallinna sadamasse ja siis hakkasime minema reisilaeva peale. Hommikusöök oli laeva peal rootsi lauas, edasi sõitsime juba kohale Soome pealinna Helsingisse.

Kõigil oli nii meel rõõmus, et sai reisile. Meil oli kaasas giid Veronika ja kaks tegevusjuhendajat. Veronika jutustas meile Soome ajaloost ja teisi Soomega seotud lugusid.

Meil oli bussiekskursioon Helsingis. Seejärel käisime ekskursioonil kommivabrikus Fazer. Komme sõime nii palju kui jaksasime süüa ja siis saime kingituseks kommipaki. Otsime komme ja šokolaadi ka koju kaasa.

Külastasime Meremaailma SeaLife. Nägime seal meritähte, kalu, kilpkonna, haikala ja teisi mereelukaid.

Seejärel ööbisime Eurohostelis.

 

Teine päev:

Sõitsime merekindlusele.

Kruiis kanalites, mis viib meid mööda Suomenlinna merekindlusesse, käisime Korkeasaari loomaaias, Kell üks lõunasöök söögikohas, Karhu restoranis.

Siis oli Korkeasaari loomaaia külastus, nägime palju loomi. Pärast seda saime käia Jumbo ostukeskus.

 

Kolmas päev:

Sõitsime kell pool kümme veebussiga Suomenlinna. Eesmärk oli käia koos kohaliku giidiga UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvas linnas ja vaadata Suomenlinna kindlust.

Siis oli jälle lõunasöök Suomenlinna pitsarestoranis Nikolai ning läksime tagasi Kings Pieri sadamasse ja veebussiga kesklinna.

Imetleme kõrgelt vaaterattast SkyWheel, mis on Helsinki 40 m kõrgune vaateratas Katajanokkal, turuväljaku lähedal. Gondlitest avaneb võimas vaade lähisaarele ja merele. Sõit tagasi sadamasse ja Eestisse, koju jõudsime umbes enne üheksat. Reis oli vahva ja seltskond lõbus!

 

Mirje Mägi, Viljandi Männimäe üksus

 

KUULA:

 

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!