Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Sellel aastal muutus seadus

Sellel aastal muutus seadus

Reet Asmer, teenuste arendusjuht

Ööpäevaringsel erihooldusteenusel elades võib vahel ära käia – näiteks vanematel või sõpradel külas. Küll aga peab arvestama, et seaduses on väga täpselt kirjas, kui mitu päeva ära võib olla. See on täpselt kirjas sellepärast, et erihoolekandeteenuse eest tasub Sotsiaalkindlustusamet (Sina ise maksad toitlustuse ja majutuse eest) ja kui teenust ei kasutata, siis selle eest ka ei maksta.

Alates 2023. aastast võib ära olla aasta jooksul 120 päeva. Järjest võib ära olla 60 päeva.

Ära käies tuleb silmas pidada mõnda reeglit: 
  • Alati ütle, kui lähed kodust välja, siis Sinu töötajad teavad, kus Sa oled ja ei hakka muretsema.
  • Kui lahkud kodust pikemaks kui üks päev ehk ei tule õhtuks tagasi, siis tuleb teha kirjalik teavitus.

Sinul või Sinu eestkostjal tuleb kirjutada tiimijuhile, millal Sa lähed ja millal tagasi tuled (kuupäevad) ja kuidas Sinuga sellel ajal ühendust saab (näiteks telefoni number).

Kui oled ära järjest rohkem kui 60 päeva, kasvõi ühe päeva rohkem, peame meie sellest kohe teada andma Sotsiaalkindlustuametile ja võib juhtuda, et Sul ei ole enam teenusel kohta. Sama lugu on ka siis, kui aasta jooksul kokku oled ära rohkem kui 120 päeva ehk peaaegu 4 kuud.

Haiglas ravil olemise aeg siia sisse ei lähe ning kui käid koolis, siis selle puhul teeb sinu tiimijuht täpsemad kokkulepped.

Kui Sa oled kohtumäärusega erihooldusteenusel, siis sealt ära käia ei saa.

 

KUULA: 

 

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!