Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Ühe foto lugu

Ühe foto lugu

Sel fotol on pildistatud minu vanaema Alma Hanso (sündinud Rotberg). Ta sündis 1904. aastal Järvamaal Kuksema vallas Kaaruka külas Pruuali talus. Koolis käis ta neli klassi Kaaruka külakoolis, mis tegutses aastatel 1843-1922. Hiljem ehitati kool ümber pritsikuuriks, kus asusid tuletõrjeprits ja hobuveol liikuv tuletõrjeprits, mida tuli kahe mehe jõul pumbata. Ühismajandite ajal muudeti hoone ümber tsemendi- ja ehitusmaterjalide laoks, nüüd on aga sellest saanud ilus külamaja.

Alma lõpetas külakooli ja jäi tööle Pruuali tallu. Aastal 1926 abiellus ta Purdist tulnud talumehe Martin Hansoga. See foto on pildistatud 1927. aastal Paide fotoateljees. Martin Hanso ostis Kaaruka Tagakülas asuva Lipa talu. Sovhoosiaegadel töötas vanaema lambakarjusena. Tal sündis kolm last: Uno, Aino (minu ema) ja Heljo.

Vanaema Alma kasvatas mind kooliajani. Ta oskas teha väga häid toite jõululauale: verivorstid, sült, täidetud seamagu. Ka minu ema Aino õppis seda kunsti ja mina pidin aitama. Me kasvatasime kartuleid, õunu ja teisi vilju. Loomadest olid meil lehmad, lambad, sead. Nende eest hoolitsesime kogu perega. Vanaema hoolt ja tarkust jagus kõigiks töödeks –  aias, põllul ja köögis.

Mihkel Rooba Sinimäe Kodust

KUULA:

 

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!