Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

75 000 sinilille märgi valmistamine andis tööd psüühilise erivajadusega inimestele üle Eesti

75 000 sinilille märgi valmistamine andis tööd psüühilise erivajadusega inimestele üle Eesti

MTÜ Vigastatud Võitlejate Ühingule valminud tellimustöö oli erivajadusega inimeste tööhõivet edendava sihtasutuse Hea Hoog kahe aasta silmapaistvaim projekt, mille kaudu õnnestus tööd leida eelmisel aastal enam kui sajale ja käesoleval aastal 120-le erivajadusega inimesele üle Eesti. Just niipalju psüühilise erivajadusega inimesi valmistas sihtasutuse Hea Hoog eestvedamisel Eesti erinevais paigus Eesti veteranide toetussümboliks saanud sinilille märki. Iga vilditud märk on unikaalne käsitöö, mida valmistati suure hoole ja pühendumisega.

SA Hea Hoog majandusaasta aruandest selgub, et erivajadusega inimeste tööhõive arendamisse panustatud töö toob aasta-aastalt järjest paremaid tulemusi. Kokku töötas 2014. aastal SA Hea Hoog toel 558 psüühilise erivajadusega inimest, kellega oli kokku sõlmitud 1139 lepingut. Enamik nendest olid lühiajalised lepingud konkreetsete tööde teostamiseks. Keskmiselt teenis iga inimene aastas veidi enam kui 200 eurot, kuid tublimate töötajate kuupalk küündis kuni 500 euroni kuus.

Sihtasutuse möödunud majandusaasta aruandest saab lugeda, et erivajadusega inimeste võimetele ja oskustele vastavat tööd pakkusid kümned ettevõtted ja eraisikud. Puhastusteenindus, territooriumi hooldus, katuse kinnitusdetailide pakendamine, paberkottide valmistamine, jõulukaartide meisterdamine on vaid osa tööde nimekirjast, mida AS Hoolekandeteenused kodudes elavad erivajadusega inimesed tegid.

Erivajadusega inimeste valmistatud käsitöötooteid on Hea Hoog juba aastaid müünud erinevatel laatadel ja ka kauplustes, 2014. aasta üheks tähtsündmuseks kujunes Hea Hoog e-poe avamine, mille leiab aadressil http://heahoog.ee.

“Selle ja järgnevate aastate plaan on sihtasutusel selge – leida senisest veelgi enam ettevõtteid, kes oleks valmis psüühilise erivajadusega inimesi tööle võtma ja koostööpartnereid, kes telliks erinevaid tooteid või teenuseid, nt pakendamis- ja sorteerimistöid. Töövõimaluste suurendamiseks plaanime luua üle Eesti kaitstud töö keskuste võrgustiku, kus paljud psüühilise erivajadusega inimesed saavad tööks vajalikud oskused, teadmised ja harjumuse ning järk-järgult valmisoleku liikuda edasi avatud tööturule”, kommenteeris tulevikuplaane Anu Hall, AS Hoolekandeteenused tööhõive juht.

Hea Hoog on 2010. aastal AS Hoolekandeteenused poolt loodud sihtasutus, mille ülesandeks on erivajadustega inimestele töö leidmine, tööandjatele töö vahendamine, tellimuste ja hangete täitmine ning valmistatud käsitööesemete turustamine.

Loe siit SA Hea Hoog 2014. aasta majandusaasta aruannet.

75 000 sinilille märki valmis käsitööna. Oma panuse andis ka Uuemõisa Kodu

Vaata ka videoklippi märkide valmistamisest Koluvere Kodus siit.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!