Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

90% meie töötajatest on vaktsineeritud

90% meie töötajatest on vaktsineeritud

HKT töötajate vaktsineerimine Pärnus

Sel nädalal saavutas Eesti suurim erihoolekandeteenuse pakkuja AS Hoolekandeteenused eesmärgi vaktsineerida klientidest ja töötajatest üle 90%. Töötajate vaktsineerituse tase on tänase seisuga 90,2%, klientidel 92,8%. 

AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno sõnul on ettevõte selle eesmärgi nimel töötanud koroonakriisi algusest peale. „Eelmise aasta jaanuaris tundus klientide ja töötajate vaktsineerituse tase 90% väga kõrge eesmärk. Saime kinnitust, et oleme õigel teel, kui klientide vaktsineeritus jõudis kevadel 70%. Nägime, et nakatumised meie üksustes läksid alla ja raskeid haigusjuhte jäi väga harvaks. Minu siiras tunnustus ja lugupidamine kõikidele meie töötajatele ja juhtidele, kes on terve aasta vältel iga päev selle nimel tööd teinud.“ 

Terviseedenduse nõunik Kaisa Renteli sõnul on 800 töötaja puhul kõrge vaktsineerituseni jõudmine oluliselt keerulisem kui väiksemas ettevõttes. „Oleme kogu koroonakriisi vältel küsinud töötajatelt, mis teemad kõige rohkem kahtlusi tekitavad ja järjest küsimustele vastanud. Kaasasime pidevalt spetsialiste, veel 23. detsembril käis Narva Haigla arst meie töötajatega rääkimas. Ida-Virumaal oli väga oluline, et info jõudis kolleegideni nii eesti kui vene keeles.“ 

Klientide 90% vaktsineerituse eesmärgi täitis ettevõte eelmise aasta septembris. “Tänu sellele, et meie elanike eestkostjad ja lähedased olid vastutustundlikud ning toetasid kiiret vaktsineerimist, on elanike koroonaga haigestumised olnud reeglina kerged ja lühiajalised,” lisas Lanno. 

Taust 

Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühilise erivajadusega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud.  

Tänaseks on üle Eesti sulgetud juba üksteist suurt ühiselamu tüüpi asutust, viimasena ootab oma järge Põltsamaal asuv Võisiku Kodu. Kaasaegsed elamistingimused on saanud pea 1400 inimest, kes elavad üle Eesti 70 korteris, 60 peremajas, 21 kortermajas ja 6 eramus. 

Foto: AS Hoolekandeteenused töötajate vaktsineerimine Pärnus   

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
+372 56 623 823


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!