Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Aavere hooldekodu lõpetab tegevuse

Aavere hooldekodu lõpetab tegevuse

Meie Aavere hooldekodu lõpetab tegevuse alates 16. märtsist 2013. Tänaseks on Aavere hooldekodu kõik senised elanikud kolinud juba oma uutesse kodudesse Tapal, Kodijärvel, Sõmeras ja mõni elanik ka meie kodudesse Erastveres ning Kernus.

Suunates pilgud tulevikku, kus Aavere hooldekodu asemele oleme loomas pagulastele mõeldud Vao Keskust, on paslik heita pilk tagasi ka hooldekodu väärikale ajaloole. Võib-olla kõik ei teagi, et meie Aavere hooldekodu asus tegelikult Vaos. Paikneti kolhoosikeskuseks ehitatud hoones ja lähedalasuvates korterelamutes. Aavere oli kodu nimi seetõttu, et Vaosse kolis hooldekodu Aavere mõisast, kuna kahjuks põles 1996. aasta tulekahjus Eesti üheks kaunimaks neogooti stiilis mõisahooneks peetud hoone praktiliselt maani maha. Aavere mõisa peahoones jõudis hooldekodu tegutseda seitse aastakümmet.

Kohalik kogukond on hooldekoduga seonduvat võtnud alati suure kirega. Kui 1996. aastal oli palju vastaseid ideele hooldekodu Aaverest Vaosse kolida, siis sama tuliselt suhtuti hooldekodu Vaost ärakolimisse. Elu on läinud aga alati edasi ning hooldekodu elanikud on leidnud endale uue ja sobiva kodu nii eelnevalt kui ka nüüd. Hea on teada, et oma uute kodudega ollakse väga rahul.

Oleme tänaseks leidnud uue omaniku nii hooldekodu käsutuses olnud endise kolhoosikeskuse hoonele kui päevakeskusele, mis loodetavasti juba lähiajal leiavad uue omaniku valduses taas rakendust.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!