Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Algaval aastal suletakse Eesti viimane suur erihooldekodu

Algaval aastal suletakse Eesti viimane suur erihooldekodu

Saabuv aasta on Eesti psüühilise erivajadusega inimestele märgilise tähendusega – AS Hoolekandeteenused suleb viimase suure erihooldekodu Võisikul. Sellega saab lõpu 15 aastat kestnud erihoolekande reform, mille käigus suleti 16 suurt erihooldekodu ja ehitati hubased kodud, et erivajadusega inimesed saaks kogukonnas elada.

AS-i Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno sõnul oli reformi eesmärk ehitada psüühilise erivajadusega inimestele kogukondadesse hubased kodud. „Uuringud kinnitavad, et sotsiaalne taastumine on võimalik ainult kogukonnaelus aktiivselt osaledes – õppides, töötades, vaba aega veetes. Erivajadus küll jääb, kuid inimene ei defineeri end selle kaudu, olulised on muud rollid elus. Nüüd, kui majad on valmis, on meie järgmiste aastate eesmärk leida elanikele võimalikult palju erinevaid aktiivseid rolle, et nad näeksid ennast väärtuslike ühiskonnaliikmena,“ lisas Lanno.

Tamara on uue koduga rahul

Aasta tagasi Pärnu ridaelamusse kolinud Tamara sõnul on uues kodus väga hea elada. „Ravila hooldekodu oli hooldekodu, aga see siin on minu kodu. Olen õppinud süüa tegema ja oskan ise linnas bussiga liigelda. Algul oli kõik võõras, aga nüüd mulle meeldib siin, vahel me laulame karaoket. Mulle meeldib, et korteris on vähe inimesi, mul on oma tuba ja olen töötajatega sõbraks saanud.“

Hoolekandeteenused on ehitanud psüühilise erivajadusega inimestele üle Eesti 55 peremaja, 23 kortermaja, 7 eramut ja ostnud 79 korterit. Kinnisvaradirektor Karl Mänd: „Iga kodu ehitamisel oleme lähtunud sellest, et tahaksime vajadusel seal ka ise elada, tänu sellele oleme loonud hubased kodud, kus on hea olla.“

„Kuna inimeste vajadused on erinevad, oleme ehitanud ja rekonstrueerinud mitmesuguseid hooneid. Uute energiasäästlike hoonete ehitamise kõrval oleme rekonstrueerinud ka vanu maju ja soetanud kortereid tavalistes kortermajades. Selleks oleme aastate jooksul investeerinud enam kui 70 miljonit eurot, millest 62 miljonit on toetus Euroopa Regionaalarengu Fondist ja riigieelarvest. Ülejäänu  tuli ettevõtte omavahenditest,“ lisas Mänd.

Kogukonnas asuvatesse kodudesse on kolinud juba 1700 inimest, sel aastal valmivad kaks viimast kortermaja Tartus ja Tallinnas ning üksikelamu Pärnus. Võisiku erihooldekodust on plaanis viimased elanikud uutesse kodudesse kolida suvel, peale seda jääb hoone esialgu sõjapõgenikele ajutiseks majutuseks.

Lisaks uutele kodudele on Hoolekandeteenused tütarettevõte Hea Hoog loonud üle Eesti 15 töökeskust, kus igapäevaselt töötab 35% kõigist Hoolekandeteenuste elanikest. Viimasel viiel aastal on Eesti erinevates kutsõppeasutustes omandanud eriala üle 60 inimese, kes on valmis avatud tööturule liikuma.

Kortermaja Valgas

Fotod kasutamiseks, autor Hoolekandeteenused:

Tamara kodus, Pärnu ridaelamus

Kortermajad Valgas ja Kuressaares, renoveeritud maja Rakveres, peremaja Kehras.  

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!