Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Alustasime koostööd soomlastega

Alustasime koostööd soomlastega

Tallinnas said kokku Eesti ja Soome koostööpartnerid, et alustada Erasmus+ projekti sisulist tööd. 

Eelmisel aastal alguse saanud projekt jõudis niikaugele, et maikuus kohtusime ja arutasime, kuidas saame kaasa rääkida taastumise toetamisel. 

Seekordne kohtumine keskendus heade praktikate jagamisele. Projekti koostööpartnerid Kakspy ja Niemikotisäätio Soome poolelt ning meie ja Tallinna Vaimse Tervise Keskus Eestist saime üksteiselt häid mõtteid, inspiratsiooni ja jagada ühtseid arusaamu taastumisest. 

Praktikate jagamised päevad ehitasime üles CHIME raamistikule.  

CHIME tähistab viit sõna: 

  • Connectedness ehk seotus, mis tähistab häid suhted inimestega (sh töötajatega, kaasklientide, perega). Seda iseloomustab kaaslaste tugi, teiste toetus ja kogukond kuulumine.  
  • Hope ehk lootus ja optimism. Usk elaniku taastumisvõimalustesse, motivatsioon oma elu paremaks muuta, positiivne mõtlemine, inspiratsioon, edusammude väärtustamine, unistuste olemasolu ja nende poole püüdlemine. 
  • Identity ehk identiteet. Positiivne ja väärtustav enese taju ehk täisväärtusliku inimesena enda tundmine. Identiteedi loomine aitab inimesel näha end väljaspool haigust ning see on esimene personaalse taastumise toetamise ülesanne. 
  • Meaningfulness ehk tähendus ja eesmärk mis tähendab mõtestatud ja sihipärast elu. 
  • Empowerment ehk võimestatus mis tähendab, et inimesel on oma elu üle kontroll (võimalus kaasa rääkida ja otsuseid langetada), keskendutakse tugevatele külgedele ja isikliku vastutuse võtmine. 

Projekt kestab kaks aastat ja järgmised kohtumised on juba veebipõhised. Lõpuks loodame kokku saada koolituse programmi, mis aitab meil oma tööd taastumisest lähtuvalt teha.  

Reet Asmer, teenuste arendusjuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!