Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

AS Hoolekandeteenused majandustulemused 2022. aastal 

AS Hoolekandeteenused majandustulemused 2022. aastal 

Valga Jaama tn korterelamu

Ettevõte tegutses vaatamata keerulistele aegadele 2022. aastal hästi. Kokkuhoidlikult ja efektiivselt majandades hoidis ettevõte kulud ja tulud tasakaalus, osutas teenuseid jätkusuutlikult ning parandas psüühilise erivajadusega inimeste elutingimusi.

Aasta jooksul avati kolm kortermaja (Valgas, Rakveres ja Narvas) ning kaks ridaelamut Põlvas. Kokku said uue kodu kogukonnas 114 inimest. Aasta lõpuks oli kaasaegsetesse elamistingimustesse kolinud kokku 1554 elanikku. 

Erihoolekande klientidele ja pagulastele osutatud teenuste müügitulu oli kokku 27,3 miljonit eurot. Sellele lisandus kogukonnas uute majade loomiseks saadud Euroopa Regionaalarengu Fondi finantseering. Kui uus maja kogukonnas saab valmis, kajastub selle ehitamiseks saadud toetus raamatupidamises tuluna. Selle mõjul kujunes aasta puhaskasumiks 1,5 miljonit eurot. Järgmistel aastatel, kui majad on valmis, arvestatakse nende amortisatsioonikulu kahjumina. 2022. aastal oli amortisatsioonikulu veidi alla 3 miljoni euro. 

2022. aastal elas ettevõtte majades ja korterites üle 1800 psüühilise erivajadusega kliendi. Lisaks pakkus sihtasutus Hea Hoog võimalust tööd teha 500-le erivajadusega inimesele. Vao ja Vägeva majutuskeskustes oli 150 majutuskohta rahvusvahelise kaitse taotlejatele ja pagulastele. Sissetungi tõttu Ukrainasse loodi Sõmera ja Võisiku majutuskeskustesse 840 kohta Ukraina sõjapõgenikele. 

Ettevõttes oli 2022. aastal 842 ametikohta, millest 86% ehk 721 olid klienditöötajad. 

Taust  

AS Hoolekandeteenused on Sotsiaalministeeriumi valitsemisalas tegutsev 100% riigile kuuluv äriühing. Ettevõte töötab selle nimel, et pakkuda igale psüühilise erivajadusega inimesele võimalikult tegusat elu. Selleks suletakse suured erihooldekodud ja nende asemele rajatakse kogukondadesse normaalsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud.  

2023. aastal valmivad viimased ERF toel loodud majad Tartus ja Pärnus ning suletakse viimane, Võisiku erihooldekodu. Sellega jõuab lõpule ettevõtte 16 aastat kestnud reorganiseerimine. 

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!