Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

AS Hoolekandeteenused täitis 2018 eesmärgid

AS Hoolekandeteenused täitis 2018 eesmärgid

AS Hoolekandeteenused üldkoosolek kinnitas 2018 majandusaasta aruande, mille järgi täitis ettevõte eelmiseks aastaks seatud eesmärgi luua kodud 400 erivajadusega inimesele. Hoolekandeteenuste 2018. aasta konsolideeritud majandusaasta käive oli 21,6 miljonit eurot, mille eest pakkus ettevõte teenust ligi 2100 psüühilise erivajadusega inimesele.

AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa sõnul on ettevõtte viimaste aastate peamine eesmärk luua kaasaegsed elamis- ning teenusetingimused psüühilise erivajadustega inimestele. „Kuna Eesti riigil ei ole võimalust sotsiaalsektorisse nii lühikese ajaga nii suuri investeeringuid teha, on erihooldekodusid ümber korraldatud tänu Euroopa Liidu toetusele.  Meie eelmise aasta eesmärk oli ehitada uued kodud 400 erivajadusega inimesele. Selle eesmärgi täitmiseks investeerisime EL toel 8,1 miljonit eurot, kodud lõime koostöös kaheksa erineva omavalitsusega“, lisas Mändmaa.

Varasematel aastatel on Euroopa Liidu fondide sihtfinantseeringuga loonud kaasaegsed kodud enam kui 600-le inimesele.

2018. aastal olid tegevusega seotud tulud ja kulud olid tasakaalus, tegevuskasum oli kokku 466 eurot. Sihtfinantseering, millega ehitati klientidele uued elamispinnad, kajastub jooksva aasta tuluna ja järgmistel aastatel amortisatsiooni kuluna, sihtfinantseeringu mõjul oli 2018 majandusaasta puhaskasum 3,8 miljonit eurot.

Hoolekandeteenustel oli 2018. aastal kokku 40 üksust üle Eesti, kus töötas 913 inimest, kellega seotud tööjõukulud olid ettevõtte suurim kulugrupp, kokku 14 miljonit eurot. Teine suurem kulugrupp oli majutuskulud (ligi 3 miljonit eurot) ja kolmas klientide toitlustamisega seotud kulud (ligi 2 miljonit eurot).

Ettevõte on alates 2010. aastast töötanud selle nimel, et suured psüühiliste erivajadustega inimeste hooldekodud sulgeda ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased elamud. Tänaseks on sulgetud üheksa suurt asutust ja kaasaegsed elamistingimused on saanud enam kui 1000 inimest. Veel kolme suure erihooldekodu kliendid ootavad võimalust kolida väikestesse elamutesse enda kodukoha lähedal.

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe
+372 56 623 823 

Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused

Tunnusfoto: Erastvere elanike seinavaip


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!