Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Avatud on uus igapäevaelu toetamise teenus sügava puudega täiskasvanutele

Avatud on uus igapäevaelu toetamise teenus sügava puudega täiskasvanutele

Alates sellest suvest pakume Viljandi maakonnas Karula külas asuvas Karula Kodus ning Tallinnas aadressil Merimetsa tee 1 teenust sügava puudega täiskasvanutele, kes vajavad iga päev abi ja juhendamist. Teenuse nimi on igapäevaelu toetamise teenus päeva ja nädalahoiuna.

Teenus on mõeldud inimestele, kellel on diagnoositud raske või sügav intellektihäire (diagnoos F72-F73)  ning kes ei ole ise võimelised sooritama enese eest hoolitsemisega seotud tegevusi. Seetõttu vajavad nad lisaks tavapärastele igapäevaelu toetamise tegevustele veel ka suurt hooldust, pidevat kõrvalabi või püsivat igapäevaste tegevuste üle võtmist tegevusjuhendaja poolt.

Teenust saab kasutada igal äripäeval kuni 21 päeva kuus. Vajadusel on võimalik jääda ka ööbima. See tähendab, et kliendil on võimalik tulla teenusele esmaspäeva hommikul ja minna koju reede õhtul. Teenust pakume väga paindlikult – näiteks kui teil on vaja teenust vaid kord nädalas, on see võimalik.

Sellest aastast tasub teenuse eest, kui inimene vastab teenuse saamise tingimustele (diagnoos F72-F73 ja rehabilitatsiooniplaan), Sotsiaalkindlustusamet. Inimene ise peab tasuma vaid toidu ja majutuse eest (majutuse eest juhul, kui jääb ka ööbima).

Kuid teenust on võimalik kasutada ka nendel inimestel, kes Sotsiaalkindlustusameti kaudu teenust ei saa. Sel juhul tuleb teenuse eest ise tasuda. Tasuline teenus maksab 4 € tund.  See on hea võimalus vaimupuudega inimeste hooldajatele, kes peavad näiteks päevaks minema oma asju ajama ning saavad jätta oma hoolealuse kindlasse kohta hoida.

Teenusel sisustame klientide päeva neile huvitavate ja jõukohaste tegevustega.

Karula Kodus pakume teenust kuni 12-le inimesele. Tallinnas Merimetsas alustame juunist teenuse pakkumist kuni 11-le inimesele, edaspidi oleme valmis päevasel ajal vastu võtma kuni 25-t inimest.

Infot uue teenuse kohta saab lugeda ka Sotsiaalkindlustusameti koduleheküljelt http://www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/puue-ja-hoolekanne/erihoolekandeteenused või võttes ühendust meiega telefonil 5340 7594

Reet Asmer, AS Hoolekandeteenused teenuste arendusspetsialist


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!