Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Discgolfi treeningud ja raadiokülastus

Discgolfi treeningud ja raadiokülastus

Vääna-Viti kodu paikneb küll uuemate kodudega võrreldes pigem looduse keskel, kuid üritame ka selles keskkonnas leida võimalusi, et kliendid saaksid käia kogukonnas. Näiteks on meil hea koostöö Vääna-Jõesuu Kooliga ja seal paikneva külaseltsiga.

Discgolfi kursused ja rühmatreeningud

Esialgu saime võimaluse kasutada kooli spordisaali 1x nädalas, kuid koostöö on edasi arenenud. Sel suvel tegi kooli direktor meie elanikele discgolfi koolituse ja kooli poolt kingiti meile ka discgolfi korv, seega saame enda juures samuti kätt harjutada. Mõni aeg hiljem saime kutse osaleda koos kooli õpilastega discgolfi võistlusel, kus oli palju osalejaid. Aprillikuu tervisenädala raames õpetas Vääna-Jõesuu Kooli direktor meie elanikele võimlemise ja kepikõnni algtõdesid. Sellised üritused annavad võimaluse tervist edendada ja elanike ülekaaluprobleemidega tegeleda.

Külaseltsi poolt saame käia rühmatreeningutes koos teiste inimestega, kuid seda võimalust meie elanikud väga sageli ei kasuta.

Raamatukokku ja raadiosse

Sel aastal on tekkinud hea koostöö ka Harku valla raamatukogudega. Kõigis kolmes raamatukogus on üleval meie elanike piltide näitus ning oleme regulaarselt käinud seal koolitustel ja raamatuid laenutamas.

Üritame ka muus osas elanike unistustele ja soovidele vastu tulla, näiteks avaldasid kliendid huvi Raadio 7 toimetusele külla minna. Külaskäik toimus augustis. Raadio 7 külastuse idee tuli meie elanikelt, kuna nad tunnevad huvi selle Helle Aani toimetatud poliitikauudiste vastu. Helle Aan oligi see, kes meie elanikud vastu võttis, tutvustas raadio ruume ja rääkis rahalisest poolest, näiteks saime teada, et tuleb tasuda mastitasud. Meie elanik Ume, kelle idee raadiotoimetuse külastamine oli, kommenteerib: „Sain aru, et Helle Aan on tohutult võimekas ja kihvt inimene ning ta teeb tohutult tööd, et raadiot elus hoida, see pole sugugi lihtne.”

Edasiminek on ka selles, et varasemalt käisime Tabasalu ujulas ujumas ja saunas ainult koos saatjaga, kuid nüüd on osad elanikud õppinud iseseisvalt kohale minema. See aitab palju, sest alati ei ole võimalusi kedagi saatjana kaasa panna.

Siirad tänud Vääna-Viti Kodu tegevusjuhendajatele, toitlustajatele ja vabatahtlikele, tänu kellele on elanikud aastatega üha enam kogukonda sulandunud ja kes mõtlevad alati kaasa, et unistusi ellu viia ja laia maailma võimalusi kasutada.

Laura Hints, Vääna-Viti Kodu tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!