Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

EL-i toetus on muutnud sadade inimeste elu 

EL-i toetus on muutnud sadade inimeste elu 

Viimastel päevadel on meedias olnud juttu Riigikontrolli auditist. See heidab riigile ette, et ei ole terviklikku ja tõest andmestikku, kellele, millistest allikatest ja kui palju on EL-i abi eraldatud. Abi saajate tabelis on ka Hoolekandeteenused.

Pärnus valmiv eramu autistide ööpäevaringseks teenuseks

“Saime toetust, et sulgeda vanad asulatest eemal olevad erihoolekandeasutused ning rajada psüühilise erivajadusega inimestele kogukondadesse hubased ja inimväärsete tingimustega kodud. Selleks oleme alates 2017. aastast saanud EL Regionaalarengu fondist ning riigieelarvest ligi 35 miljonit eurot. Sellele lisasime seitse miljonit eurot, millest suur osa tuli vanade hoonete müügist,” räägib kinnisvaradirektor Karl Mänd. 

Tänu EL toetusele saime erivajadusega inimestele ehitada head elamistingimused oluliselt kiiremini kui Eesti sotsiaalvaldkonna eelarve seda võimaldanud oleks. Kokku ehitasime 28 väikest kortermaja, seitse eramut ja ostsime kogukondades 79 korterit. 

Mõju, mis muudab elusid 

Alates 2015. aastast on uue kodu kogukonnas saanud pea 960 inimest. On oluline, et see pole vaid arv, vaid uute kodude valmimine on pakkunud pea tuhandele inimesele võimaluse elada kogukonnas ning hubastes elamistingimustes. Hiljuti valminud Rakvere kortermaja tiimijuht Heili Tammemägi sõnul oli alguses vaja elanikele väga sageli kinnitada, et see ongi nüüd päriselt tema kodu. „Sisustasime tubasid nii, nagu igaüks soovis ja see oli neile meeletu ahhaa-elamus. Meie elanik Ants ütleb alati juurde, et see nüüd jääbki minu koduks. Nad on liikunud terve elu ühest kohast teise ja teadmine, et see on minu kodu, muudab suhtumist kogu majasse,“ lisab Tammemägi. 

Regionaalarengu Fond on erivajadusega inimestele kodude rajamist toetanud ka varem, panustades ca 30 miljonit peremajade rajamisse, kuhu kolis 550 inimest. 

Taust 

Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud kuusteist suurt ühiselamu tüüpi asutust, juulikuus suletakse viimane, Võisiku Kodu. 

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!