Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Enam kui 500 psüühilise erivajadusega inimest saavad taas elada kogukonna keskel

Enam kui 500 psüühilise erivajadusega inimest saavad taas elada kogukonna keskel

Lõppenud 2018. aastal rajas AS Hoolekandeteenused 261 uut teenusekohta ning sulges ajale jalgu jäänud ühiselamu-tüüpi hooldekodud Erastveres,Imastus, Koluveres ja Toril. Oma panuse nendes erihooldekodudes elanud inimeste elutingimuste parandamiseks andsid ka meie projektipartnerid: Lääneranna Vald rajas Lihulasse 30 ning SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus Tartusse 28 teenusekohta. Kokku on viimase kolme aastaga paremad elamis-, õppimis- ja töötamistingimused saanud juba enam kui 500 erivajadusega inimest. 

“Kui 2017. aastal rõõmustasime 167 uue kogukonnas elamise teenusekoha avamise üle (mis võimaldas oma eluga paremini toime tulevatel inimestel kolida elama korteritesse või eramutesse), siis 2018. aasta oli hoopis teist masti – oleme kogukonda tagasi toonud ja inimväärsed elamisvõimalused loonud ligi 300-le erivajadusega inimesele,” ütles AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa.
 
Uued teenuseüksused paiknevad uusehitistes, korrusmajade korterites ja eeslinnade eramajades. “Oluliseks tingimuseks on olnud, et need rahuldaks nii inimeste privaatsuse ja turvalisuse kui samas ka tegusa elu vajadusi,” märkis Mändmaa. Ta lisas, et rajatud kodud on innovaatilised ja energiasäästlikud, et kogukonnal, sealhulgas ka erivajadustega inimestel, oleks jõukohane neid ülal pidada. 
 
Esmakordselt Eestis ehitas AS Hoolekandeteenused ööpäevaringsete teenuste osutamiseks kaasaegsed korterelamud. 192 erihooldekodus elanud ja muust ühisekonnaelust kõrvale jäänud inimest said uued ja hubased kodud Tallinnas, Paldiskis ja Pärnus.
 
Jätkuna eelmise kahe aasta tööle rajati juurde ka kogukonnas elamise teenusekohti – 69 inimest kolisid kauaoodatud hubastesse eramutesse ja korteritesse Pärnus, Jõhvis, Türil ja Rakveres. Rakveres said kenad ja kodused ruumid ka 22 seni Imastu Kool-Kodus elanud asenduskodu last. 
 
Teenuste direktor Liina Lanno on tulemustega rahul. “President küsis meilt aastavahetusel, kas oleme kõik ühiskonna liikmed jõukamasse ja paremasse 2019. aastasse kaasa võtnud? Mul on hea meel, et saame öelda – meie oleme oma panuse andnud! Need pool tuhat erivajadustega inimest, kes aastakümneid  on elanud “omaette maailmas” on nüüd astunud tavapärasesse ellu. Nüüdsest on nad kindlasti vastutustundlike kodanikena igal sammul Eestiga kaasas. Ükskõik millisesse ühiskonda me astume – nüüd ja edaspidi.” 
 
Uute teenusekohtade rajamise kogumaksumuseks kujunes 14 miljonit eurot.  Erihoolekandeasutuste reorganiseerimist rahastatakse 85% ulatuses Euroopa Regionaalarengu Fondist. 

Ööpäevaringse teenuse üksus Tallinnas Mustamäel
Tallinna Kopli üksuse köök-elutuba

Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!