Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Põltsamaa erihooldekodu asukoha valikusse jäi kaks krunti

Põltsamaa erihooldekodu asukoha valikusse jäi kaks krunti

Eile, 1. augustil võttis AS Hoolekandeteenused tagasi taotluse Tartu mnt 5 ja Tartu mnt 7 vahele jäävale maale erivajadustega inimestele kortermaja projekteerimistingimuste väljastamiseks.

AS Hoolekandeteenused kinnisvaradirektor Karl Mänd selgitab: „Mais toimunud kohtumisel vallavalitsuse ja volikoguga leppisime kokku, et paralleelselt projekteerimistingimuste menetlusega uurime meie võimalusi kahe alternatiivse krundi kasutusele võtmiseks. Paraku selgus, et Tartu mnt 5 ja 7 vahelisel alal asuvad alajaam ja elektrikaablid ei jäta piisavalt vaba ruumi, et krundile ehitada kavandatud suurusega eluhoone, rajada maaküte ning haljastus.”

“Seda maatükki soovitasid kavandatavale kortermajale kaaluda volikogu liikmed. Seega uurisime võimalust alajaama teisaldamiseks. Konsulteerides Elektrileviga selgus, et alajaama ja kaablite liigutamine on äärmiselt kulukas ja ajamahukas ning seega satuks ohtu hoone tähtaegne valmimine 2021. aastaks. Selle tõttu ei saa me kahjuks seda maa-ala võimaliku asukohana kaaluda, ” lisas Mänd.

Hoolimata ühe taotluse tagasi võtmisest jäävad erihooldekodu rajamiseks valikusse kaks krunti – algne maaüksus Kuperjanovi tänaval ning Tartu mnt 1 kõrval asuv endine turuplats. Kui esimese osas on Põltsamaa kogukond saanud juba oma arvamuse öelda, siis Tartu mnt krundi osas ootab vallavalitsus arvamusi kuni 4. augustini. Seejärel otsustab vallavalitsus edasise menetluse ja uue avaliku koosoleku vajaduse.

Taust

Alates 2010. aastast on AS Hoolekandeteenused töötanud selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud juba üheksa suurt “kombinaadi-tüüpi” asutust, kolm ootavad veel oma järge. Kaasaegsed elamistingimused on saanud juba enam kui 1000 inimest.

Erivajadustega inimestele loodavates uutes elamutes on neli korterit. Igas korteris elab kuus inimest, kellele on ööpäevaringselt toeks tegevusjuhendaja. Selliseid kodusid rajatakse hajusalt üle Eesti, et iga inimene saaks elada oma lähedaste juures.

Põltsamaa kodu rajamine on osa erihoolekandeasutuste reformist, mida viiakse ellu Euroopa Regionaalarengu Fondi toetusel.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!