Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Erihooldekodude kogemus: vaktsineerimine kaitseb koroona eest

Erihooldekodude kogemus: vaktsineerimine kaitseb koroona eest

AS Hoolekandeteenused värske statistika näitab, et klientide koroonaviirusesse nakatumine langes märkimisväärselt peale seda, kui üle 70% oli teise doosiga vaktsineeritud.   

AS Hoolekandeteenused tervisedenduse nõunik Kaisa Renteli sõnul analüüsisid nad ettevõtte ligi 1800 psüühilise erivajadusega kliendi vaktsineerimise ajakava ja nakatumisnäitajaid. “Veebruari ja märtsi näitajate põhjal näeme seost vaktsineerimise ja nakatumiste olulise vähenemise vahel,“ räägib Rentel.   

„Veebruari alguses hakkas klientide nakatumiste arv koos Eesti keskmisega kasvama. Suur osa meie klientidest sai teise vaktsiinidoosi veebruari lõpus ja sealt algas ka uute nakatumiste vähenemine. Kõige suurem arv nakatunud kliente (77 inimest) oli meil 25. veebruaril, kuid kui mujal Eestis läksid nakatumise näitad järjest üles, siis meil hakkasid nad langema. Alates 10. märtsist ei ole meie klientide seas olnud ühtegi koroonaviirusesse nakatunut.”  

Ettevõtte klientidest ligi 83% on praeguseks esimese doosiga vaktsineeritud, vaktsineerimiskuur on neist lõpetatud 74 protsendil. Arvestades, et ettevõttes on veel vaktsineerimata kliente ja töötajaid ning väike osa vaktsineeritutest võib samuti nakatuda, siis jätkuvad loomulikult kõik teised nakkuse tõkestamise tegevused – igapäevane desinfitseerimine, käte pesemine ja distantsi hoidmine. 

Sama seost on näha ka töötajate vaktsineerimise juures. „Meie tööperest on esimese doosi saanud umbes 63%, teise doosiga on kaitstud pea 55%. Kuigi töötajate seas on üksikuid nakatumisi Eesti eri kohtades siiski näha, on trend sama – veebruari lõpust on nakatunute arv vähenenud, kuigi ei ole veel nulli jõudnud.“   

AS Hoolekandeteenustel on üle Eesti rohkem kui 70 üksust, kus elab 1800 psüühilise erivajadusega klienti, neid toetab 900 töötajat.   

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!