Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Erihoolekandetöötajate palgatõusu vähendab hindade kallinemine 

Erihoolekandetöötajate palgatõusu vähendab hindade kallinemine 

Täna andis Sotsiaalministeerium teada, et 1. aprillist tõstetakse erihoolekandeteenuste hindasid, mis võimaldavad kuni 19% palgatõusu. Reaalsuses on võimalik kuni 8% palgatõus, kuna osasid teenuseid on siiani osutatud miinusega. 

AS Hoolekandeteenused finantsdirektor Piret Lemsalu sõnul ei saa siduda teenuse hinnatõusuga ainult palgatõusu, arvestamata üldist hindade tõusu. „Selge on see, et peame katma kõik teenuse osutamisega seotud kulud, mitte ainult palga. Oluliselt on tõusnud kulud kütusele, arstiabile, ravimitele, sisustusele, transpordile jne. See tähendab, et saame lubada palgatõusu kuni 8%“. 

„Hinnatõus tagab, et jõuame osade teenuste kuludega nulli ja saame näiteks liitpuudega klientide teenust edasi osutada. 2021 aastal olid meie kulud palju suuremad kui teenuse hind võimaldas, osutasime seda lihtsalt tugeva miinusega, lisaks tõstsime enda töötajate palkasid,“ selgitas Lemsalu. 

„Tunnustan Sotsiaalministeeriumi töötajaid ja ministrit, et keerulistes oludes on teenuse hinnad järjepidevalt tõusnud. Kindlasti töötame selle nimel ka edaspidi,“ lisas Lemsalu. 

Taust 

Erihoolekandeteenuse hind koosneb kahest osast – riik tasub teenuse sisulise osutamise eest Sotsiaalkindlustusameti kaudu. Kõiki kulusid, mida erihoolekandeteenuse osutaja peab riigi rahastusest katma, saab lugeda määruse esimesest peatükist

Kliendi omaosalusest kaetakse majutuse ja toitlustusega seotud kulud. 

Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!