Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu on pühendatud koju jõudmisele 

Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu on pühendatud koju jõudmisele 

Laupäeval, 5. augustil kell 14.00 – 15.30 toimub Viljandi Laululaval XIV erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu “Helisev Kodu”. Pidu on pühendatud psüühilise erivajadusega inimeste jõudmisele kogukondadesse ning suurte erihooldekodude sulgemisele.  

AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno on peol osalenud nii pealtvaatajana kui lauljana. “Igal aastal on meie pidu väga rõõmus, kuid see kord on eriline. Oleme peo pühendanud suure ajastu lõpule – eelmisel nädalal sulgesime viimase suure erihooldekodu seitsmeteistkümnest. Kõik osalejad elavad nüüd kogukondades ja tulevad väikestest kodudest. See tähendab ka jällenägemisrõõmu, kuna pidu on võimalus kokku saada inimestega, kellega suurtes erihooldekodudes aastaid koos elati.”  

Esimest korda on laulu- ja tantsupeol kirjeldustõlge, mis kirjeldab nägemispuudega inimestele peol toimuvat. Viipekeeletõlkega laulupidu saab jälgida nii kohapeal kui otseülekande vahendusel Sakala ajalehe veebist. Järelvaatamiseks valmib kirjeldustõlkega salvestus. 

Samal päeval kell 11.00 – 17.00  toimub Viljandi Lauluväljakul erivajadusega inimeste käsitöö laat, kust leiab südamega tehtud käsitööd, head toitu ning maiustusi. Laadal on üle 20 kaupleja, kes toetavad erivajadusega inimeste tööhõivet ja taaskasutust. Näiteks toob Hea Hoog lemmikloomasõpradele kaasa kvaliteetsed lemmikloomatooted ja mänguasjad. Viljandi Singel pakub porgandiseemne linte ja tšillimoosi, Maarja Küla keraamikat ning kaltsuvaipasid. Loomulikult ei puudu laadalt ka jäätis ja pannkoogid. 

Peo kava: 

14.00 kõikide osalejate rongkäik 

14.20 peo avamine ja sõnavõtud 

14.30 laul kooridelt 

14.45 tantsijad 

15.00 külalisesineja Karl Madis, tantsijad ja koor 

15.30 – 15.45 peo lõpetamine 

Pidu ja laat on kõigile tasuta. Erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupeo toimumist toetavad AS Hoolekandeteenused, Eesti Kultuurikapital, Eesti Rahvakultuurikeskus, Viljandi linn, Viljandi Muusikakool, Coop ja Vali Press. 

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!