Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Homme toimub Viljandis erivajadustega inimeste laulupidu

Homme toimub Viljandis erivajadustega inimeste laulupidu

Homme, 17. augustil toimub Viljandis XI erivajadusega inimeste laulu- ning tantsupidu, mis on sel aastal pärimusmuusika teemaline. Toimub ka heategevuslik käsitöölaat puuetega inimeste toetuseks, huvilised saavad osaleda säästva eluviisi töötubades. Laulma ja tantsima koguneb üle 1200 inimese, 69-st kodust üle Eesti.

AS Hoolekandeteenused teenuste direktor Liina Lanno sõnul on laulupidu mõeldud kõigile: „Erivajadusega inimesed on osa meie rahvast ja nad soovivad olla osa kogukonnast. Võimalus esineda Viljandi laululaval suurele publikule ning jõuda veebiülekande kaudu vaatajateni üle Eesti annab erivajadusega inimestele võimaluse kogeda tõelist laulu- ja tantsupeo tunnet. See pidu ühendab ja lähendab. Iga erivajadusega inimene saab end tunda võrdväärse kogukonna liikmena ning osaleda kultuuri loomises.“

Harjumaa kogukonnatöö tegevusjuhendaja Ivika Türksoni sõnul ootab Loopealse kodu elanik Ranel väga laulupeole minekut. „Ta loodab seal kohtuda oma sõbranna Juliaga. Viimati kohtusid Ranel ja Julia eelmisel laulupeol. Ranelile meeldisid eelmise aasta laulupeo laulud ja meeldis ka see, et arvutist saab möödunud aasta laulupeo salvestust ja sealt iseennast vaadata.“

2019. aasta pidu on pärimusmuusika temaatiline, sellest lähtudes on koostatud repertuaar ja loodud peo meelsus. Muusikutena astuvad üles Kulno Malva ja Janne Suits ning TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tudengid. Esinevad Heidy Tamme ning Stefan.

Peol on viipekeele tõlge ning esinevad Kaie Segeri tantsurühmad: ratastoolis linetantsijate grupp “Silver wheels” ja Vaegkuuljate liidu tantsugrupp “KÕKU”

Laulupeo eel ja ajal toimub erivajadusega inimeste valmistatud käsitöö laat ja saab osaleda säästva käsitöö töötubades. Kaunistatakse tekstiilivärvidega riidekotte ja T-särke ning valmistatakse ehteid. Töötoad on sobilikud ka lastele. Laulupidu ning töötoad on tasuta.

Programm:

11.00 – 16.00 käsitöö laat
14.00 – 16.00 säästva eluviisi töötoad – käsitöö
14.00 Rongkäik Pärimusmuusika aida eest
14.20 tule süütamine ning peo avamine
14.25 tervituskõned: EV sotsiaalminister Tanel Kiik ning Viljandi linnapea Madis Timpson
14. 35 algab laulu- ja tantsupidu

Laulupidu korraldavad Hoolekandeteenused AS ja MTÜ Magus Mõte ning toetavad Eesti Kultuurkapital ja Viljandi linn.

Facebooki sündmus

Lisainfo:

Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!