Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Homsest on Sõmera majutuskeskuses esimesteks põgenikeks valmis

Homsest on Sõmera majutuskeskuses esimesteks põgenikeks valmis

Saaremaal asuv Sõmera majutuskeskus on alates homsest valmis vastu võtma esimesed 70 põgenikku Ukrainast, lähinädalatel seatakse majutuskeskus järk-järgult valmis järgmiste inimeste vastu võtmiseks. 

AS Hoolekandeteenused juhatuse liikme Piret Lemsalu sõnul on praeguseks teada, et Sõmerale tulevad põgenikud otse Ukrainast, olles enne teinud toimingud Pärnu vastuvõtukeskuses.

Lemsalu sõnul on Saaremaa vald teinud ennetavalt ära juba palju tööd ja rõõm on näha, et abi on koordineeritud. „Tegu on sõjaolukorra lahendamisega, kus piltlikult öeldes ehitame lennukit lendamise ajal. Ei saa eeldada, et riigil või omavalitsusel on kõik vastused olemas, kuid näeme, et Saaremaa vald on reageerinud kiiresti ja pakub paindlikult kogu võimalikku abi. Lisaks omavalitsuse tavapäraste teenuste pakkumisele jääb vald ka koordineerima materiaalse abi kogumist ja jagamist. Sõmerale jõudvate inimeste abivajadusest anname samuti teada valla kanalite kaudu“.

„Me ei tea täpselt, millal inimesed jõuavad, aga teame, et neil on selja taga pikk sõjakogemus ja pikk teekond Eestisse. Kuigi kogukond soovib väga aidata ning meedia nende teekonnast rääkida, palume neile esimesteks päevadeks rahu, et nad saaksid veidi toibuda. Meie olud on kasinad, kuid püüame teha kõik endast oleneva, et nad tunneksid end meie majades turvaliselt ja hoituna“.

Piret Lemsalu sõnul on südantsoojendav näha, kui palju inimesi on valmis Ukraina inimesi aitama. „Meile on väga oluline, et kohalikud inimesed soovivad Ukraina inimesi aidata, kuid panen kõigile südamele, et me hoiaksime ka iseennast. See sõda ei ole sprint, vaid maraton – kui olete valmis abistama, siis tänasel päeval aitab see teadmine meid kõige rohkem. Ärge väsitage end ära, abi läheb vaja ka nädala või kuu pärast, anname sellest kindlasti teada.“

Sõmera Kodu on 10 eluhoonest ja abihoonetest koosnev kompleks Saaremaal, kus varem elasid psüühilise erivajadusega inimesed. Pärast elanike kolimist kogukondades asuvatesse uutesse majadesse eelmise aasta lõpus jäid riigile kuuluva ettevõtte hooned vabaks. Kõik majad on renoveerimata, kuid võimaldavad esmavajaduste katmist.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!