Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Joosep – roheline lemmik

Joosep – roheline lemmik

Talvisel ajal tööle tulles avastas tegevusjuhendaja Ave teelt külmunud konna. Kiirelt otsustas ta, et võtab konna tuppa, helistab kolleegidele ja koos mõeldi välja plaan konna päästmiseks. Edasi võtsid Eivi ja Ave ühendust Eesti Metsloomaühinguga ja said soovitusi, kuidas konna elukeskkond võimalikult kvaliteetseks muuta. Tegime talle väikese aukudega karbikese, sinna lisasime mulda ja suplemiseks basseini.

Joosep nautis talve

Türi Kodu elanikud panid konnale nimeks Joosep. Seda oli nii lahe vaadata ja kogeda, et kõik elanikud ühtemoodi Joosepit jälgisid ja tema pärast muretsesid. Söögiks ostsime Joosepile kalapoest putukaid ja tundus, et need talle väga maitsesid. Kui me esialgu saime info, et Joosep võib uuesti talveunne jääda, siis seda ei juhtunudki. Ta nautis oma elu täiega, sulistas vees ja peitis end mulla sees. Sageli olime kontaktis metsloomaühinguga ja hoidsime neid konna toimetustega kursis.

Joosepi meie juures veedetud aeg möödus väga kiirelt ja juba jõudis kätte kevad. Otsustasime, et laseme ta ühiselt loodusesse. Kui olime selle ära teinud, siis ei läinud kaua aega mööda ja Joosep oli meie maja juures tagasi. Vaatas oma suurte silmadega aknast sisse ja tahtis tagasi tulla. Uus katse – viisime ta jälle eemale ja lasime uuesti vabaks. Elanikud arutasid omavahel, et Türi Kodus on nii hea elada ja Joosep on hea eluga ära harjunud. Me tõenäoliselt oleme Joosepit veel paaril korral näinud või noh, meile väga meeldib mõelda, et kõik konnad on Türi Kodu Joosepid… Tänu sellele loole saime koostöö kontakti Eesti Metsloomaühinguga.

Liis Kurg, Türi Kodu tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!