Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Karula meelte toad pakuvad elamusi

Karula meelte toad pakuvad elamusi

Multisensoorne, st erinevate meelte kaudu toimiv keskkond mõjub inimesele lõõgastavalt. Meelte, st nägemise, kuulmise, puute- ja haistmismeele stimuleerimine on väga vajalik ning arendav nii igapäevaelus kui teraapias. 

Karula Kodu tegevusmaja uus mereteemaline meelte tuba lubab meil elanikele pakkuda nii aktiviseerivaid kui ka meelelisi kogemusi. Meelte toa abil saab luua rahustava, lõõgastava, aga samas arendava ja teraapilise keskkonna. Veidi erinevate lahendustega meelte toad on loodud ka Karula Kodu teistesse majadesse. Meelte toad on pisut erineva funktsionaalsusega ja sisustatud sihtrühma ootustest/vajadusest ning võimalusest lähtuvalt.

Multisensoorne keskkond ja -tooted rahustavad valguse, värvuse, muusika, helide ja lõõgastavate lõhnade kaudu. Ruum tekitab turvalise tunde, seal on pehmed padjad, tekid, istmed, mugav voodi. Võib kasutada laavalampe, lõhna difuuserit, seinaprojektsioonideks mere- ja kalateemalisi videod jm). Puudutada võib mõnusast materjalist, lõhnavaid väikevahendeid nagu pallid, kuubid, massaaživahendid.  Oluline on kuulda muusikat, loodushelisid ning tunnetada äratundmisrõõmu meeldivatest asjadest.

Kliendid rõõmustavad

Tegevusjuhendaja Marju Liiva sõnul meeldib kõikidele meelte toas aega veeta – nii elanikele kui töötajatele. “Meelte tuba loob täiesti erilise meeleolu ning kliendid on sealt tulles tõesti õnnelikud ja rahulikud,” jagab Liiva oma kogemusi. “Mõni soovib lihtsalt kuulata ja nautida muusikat või linnuhääli, teine keskendub kalade vaatamisele.”

Meelte tuba on elanikele alati avatud ja nii minnakse sinna ka rahunema, kui ollakse seltskonnast väsinud. Igal juhul on tegemist toreda ja rikastava kogemusega ning ka töötajad naudivad sealset erilist olustikku.

Fotod: Tiina Jams, Viljandi Männimäe KE üksuse tegevusjuhendaja

   Andres Linnupuu, Kesk-Lõuna tegevusjuhendaja


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!