Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Klassitäis lapsi tuli tööle kaasa: “Sallivus kasvab läbi kogemuse” 

Klassitäis lapsi tuli tööle kaasa: “Sallivus kasvab läbi kogemuse” 

Kus töötavad minu vanemad ja millist tööd nad tegelikult teevad? Just sellele küsimusele otsib vastust Eesti Kaubandus-Tööstuskoja algatus “Tööle kaasa”, millega kutsutakse tööandjaid, lapsevanemaid ja koole koostööle, et luua lastele ja noortele võimalused tutvuda erinevate ametitega. Pärnu Väike-Posti kodu avas oma uksed kooliõpilastele juba teist aastat järjest – sel korral käisid külas Paikuse Kooli 8. klassi lapsed, kokku 21 inimest.  

Õpilased said ülevaate tegevusjuhendaja, tiimijuhi, kommunikatsioonijuhi ja kommunikatsiooniassistendi tööst. Samuti tutvusid nad kodu igapäevaeluga ning osalesid erinevates tegevustes. Oma töid ja tegemisi tutvustas ka kodu kass Nunnu. Viieliikmelistes rühmades koostati nädala menüüd, lahendati tegevusjuhendaja tööga seotud ristsõna ning joonistati portreesid, kus iga osa valmis erineva inimese käe läbi – see aitas mõista, et erinevus rikastab ja igaühel on oma roll terviku loomisel.  

Sallivus ja hirm tundmatu ees 

Selline projektipäev ei ole pelgalt tutvumine tegevusjuhendaja töö või eriliste inimeste kodudega, vaid me soovime, et lapsed ja noored oleksid teadlikumad erivajadusega inimestest ning ühiskonnas üksteise vastu sallivamad. Nii saab terviklikumaks ka kogukond.  

“Sallivus on väga oluline väärtus ja seda saab kasvatada kõige paremini läbi kogemuse. Paljudel lastel oli hirm tundmatu ees, aga nad on väga kenasti toime tulnud,” kommenteeris külaskäiku koordineerinud Paikuse Kooli karjäärkoordinaator Kadri Haavandi, kelle arvates  võiks selline kogemus olla kõikidele õpilastele kohustuslik. “Ükskõik millisest sallimatusest me räägime, olgu see rahvus, seksuaalne orientatsioon või muu, teadmatus on alati hirmuäratav. Võimalus näha, et kõik on tegelikult ühtemoodi inimesed, on väga oluline.” 

Kohtumise lõpus küsisime õpilastelt, mida uut nad sellest päevast kaasa võtsid. Laste vastused olid mitmekesised: nad said teada, et selline kodu üldse eksisteerib, mõistsid intellektipuude tähendust, avastasid, et AS-l Hoolekandeteenused on üle Eesti 69 erinevat üksust, nägid, kuidas valmivad põnevad nuuskimismatid ning olid üllatunud, kui palju vabadust elanikel on. 

Täname Paikuse Põhikooli 8. klassi ja nende õpetajat, kes meiega selle päeva veetsid, ning loodame, et saadud kogemus jääb neile kauaks meelde! 

Liis Nikkarev, Pärnu Väike-Posti, Uus-Sauga ja Kuldse Kodu üksuste tiimijuht 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!




    Sinu sõnum on saadetud!