Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Klassitäis lapsi tulid tööle kaasa

Klassitäis lapsi tulid tööle kaasa

Projekt „Tööle kaasa!“ tõi 21. veebruaril meie Pärnu Väike-Posti kodusse palju elevust ja külalisi. Projekti algatajad on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda koos Eesti Töötukassa ja Eesti Karjäärinõustajate Ühinguga ning selle eesmärk on avada ettevõtete uksed lastele, et neil oleks võimalus tutvuda vanemate ameti ja töökeskkonnaga.

Osaleme. Aga suuremalt!

Otsustasime kohe, et meie osaleme projektis. Algselt planeerisime enda lapsed tööle kaasa võtta, kuid hetk hiljem liikus mõte juba suuremalt. Rääkisin läbi Pärnu Rääma Põhikooli 5. klassi klassijuhatajaga, kes oli koheselt nõus projektis osalema. Leppisime kokku kellaaja ja nii jäi meil üle ainult õige päeva saabumist oodata.

Kolmapäev algas kõigi jaoks ootusärevuses ja mõtlesime päeva sisustamiseks välja ka erinevaid tegevusi.

Meie koju mahtus 23 nutikat last

Võtsime Väike-Posti kodus vastu 21 õpilast ja nende klassijuhataja, meiega olid lisaks ka kaks töötaja last.

Uurisime lastelt, kas nad teavad, mida tähendab erivajadus ja kas nad on kokku puutunud erivajadusega inimestega. Peab tunnistama, et kahjuks olid väga vähesed lapsed selle teemaga kursis. Nii jagasime omalt poolt infot meie ettevõtte ja tegemiste kohta ning tutvustasime meie inimeste elu ja igapäevatoimetusi. Rääkisime, et meie elanikud on täiesti tavalised inimesed, kes teevad täiesti tavalisi asju, näiteks koristavad, teevad süüa, käivad tööl, kinos, spaas jne.

Edasi jagasime lapsed nelja gruppi ja alustasime tegevustega. Meie plaan oli lasta lastel koostada nädalamenüü, teha Eesti Vabariigi sünnipäeva kaunistuste ettevalmistusi ja viktoriini ning lasime panna ka kõik sõnad, mis seostusid tegevusjuhendajaga. Peab ütlema, et lapsed on väga targad ja asjalikud! Kõik nende mõtted olid suurepärased ja isegi üllatavad, et kuidas te nii targad olete. Lapsed veetsid meie juures väga sisukalt aega ja said võimaluse panna ennast ka tegevusjuhendaja rolli.

Millised on elanike mõtted kohtumisest?

Elanike tagasiside oli tõesti suurepärane ja neid emotsioone on raske kirjalikult edasi anda. Aga püüame!

„Nii tore, et meil lapsed külas käisid, see tegi südame soojaks. Nad võiksid veel siia tulla.“

„Mulle nii meeldisid, nad olid nii toredad.“

„Mängisime koos kabet ja tead, ta pani mul kõik käigud kinni! Mina ei võitnudki seekord,“ räägib üks meie elanikest rõõmsalt naerdes.   

Julgustan kõiki kaasama kogukonda just seetõttu, et inimesed oleksid teadlikumad erivajadustega inimestest. Õpilaste teadlikkus kasvab ning nad mõistavad juba koolieas, et meie seas on inimesi, kes vajavad rohkem toetust ja juhendamist.  y

Liis Nikkarev, Pärnu Väike-Posti, Uus-Sauga ja Kuldse Kodu tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!