Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Kodijärve Kodus peetakse soolaleivapidu

Kodijärve Kodus peetakse soolaleivapidu

Tartumaal Kodijärvel on valminud psüühilise erivajadusega inimestele loodud Kodijärve Kodu.

Kodijärve Kodu elanikud peavad soolaleivapidu 18. juunil kell 14, kui võõrustatakse kõiki sõpru, toetajaid ning partnereid ning tutvustatakse valminud viit peremaja. Üritusel osaleb sotsiaalminister Taavi Rõivas, samuti on uute majadega tutvuma oodatud ajakirjanikud.

Kodijärve Kodu on elukohaks psüühilise erivajadusega inimestele, kellele pakutakse uutes peremajades ning kõrvalasuvas mõisahoones ööpäevaringset erihooldusteenust. Kodijärvele kerkinud viies üheteistkümnekohalises peremajas elab hetkel 53 ja mõisamajas 16 inimest. Kodijärve Kodu pakub teenust nii vaimupuudega kui psüühikahäirega inimestele. Tänaseks on Kodijärvel uue elupaiga leidnud AS Hoolekandeteenused senised kliendid meie suletud hooldekodudest Ravilast, Aaverest ja Mõisamaalt, kuid Kodijärvele on asutud elama ka meie teistest kodudest, samuti on veel ruumi uutele tulijatele.

Elanike igapäevaelu ja -toiminguid aitavad juhendada ja korraldada ööpäevaringselt kokku 22 tegevusjuhendajat, vanemtegevusjuhendaja ja kodu juht, kodu pakub lisaks tööd teenindavale personalile.

Kodijärvele rajatud majad pakuvad nende elanikele kaasaegset elukeskkonda, aga mis peamine – kaasavat ning tegusat elukorraldust. Tegeletakse nii tavapäraste majapidamistöödega kui erinevate aktiivsete teraapiliste ja töötegevustega, õhtuse aja saab igaüks sisustada vastavalt oma hobidele või muu meelepärase tegevusega. Kõik ruumid ja kodu väliskeskkond on kohandatud erivajadusega inimestele.

Kodijärve Kodu valmimine on osa suuremast erihooldekodude reorganiseerimisprojektist. Projekti raames ehitab AS Hoolekandeteenused Euroopa Regionaalarengu Fondi toel kaasaegsed uued elupaigad erivajadusega inimestele 11-sse Eestimaa paika. Kokku valmib 55 kümnekohalist peremaja, mille kogumaksumus on 29,3 miljonit eurot. Tänaseks on valminud 50 peremaja kümnes asukohas üle Eesti.

Uued peremajad kerkisid veel Harjumaale Vääna-Vitti ja Kehrasse, Läänemaale Uuemõisa, Ida-Virumaale Sinimäele, Järvamaale Türile, Lääne-Virumaale Tapale, Pärnumaale Vändrasse, Valgamaale Tõrvasse, Viljandimaale Viljandisse ja Karulasse.

Samuti nagu Kodijärvel, laiendatakse ka Vääna-Vitis ja Karulas juba olemasolevaid teenuseüksusi, ülejäänud asukohtades alustab AS Hoolekandeteenused teenuse osutamist esmakordselt.

Kodijärve peremajade maksumuseks kujunes 2,3 miljonit eurot. Peremajade ehituse peatöövõtjaks on OÜ Eventus Ehitus, projekteerijaks QP Arhitektid OÜ. Peremajade ehitamist alustati Kodijärvele 2012. aasta aprillis.

Kodijärve Kodu aadress: Kodijärve küla, Kambja vald, Tartu maakond


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!