Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Kodijärvele rajatakse tervendava aia põhimõtteid järgivad peenrad

Kodijärvele rajatakse tervendava aia põhimõtteid järgivad peenrad

Juuni esimesel nädalal lõpeb Luua Metsanduskoolis kursus „Tervendava aia rajamine – roheline rehabilitatsioon“. Kursus, kust võtsid osa kõikide meie uute kodude tegevusjuhendajad, lõpeb praktilise rajamistööga, mille käigus istutatakse 5. juunil õppetöö käigus loodud plaanide järgi kõrgpeenrad Kodijärve Kodu peremajade juurde.

Loodavad peenrad on kujundatud erinevatele meeltele: maitsetaimed, lõhnataimed ja midagi silmadele.

Kõike seda ka 80-tunnilistel kursustel õpiti. Programmis olid teemad nagu taimekasvatus ja agrotehnika (suvelilled, püsililled, tarbetaimed, viljapuud ja marjapõõsad) aga ka tervendava aia kujundamise põhimõtted, meelteaia loomine jms.

Kursus „Tervendava aia rajamine – roheline rehabilitatsioon“ toimus Luua Metsanduskoolis esimest korda. Kursusel osales 19 inimest, neist 10 AS Hoolekandeteenused kodudest. Teise poole kursuslastest moodustasid inimesed, kes juba tegelevad aiandusvaldkonnas ning soovivad oma igapäevatöös rakendada tervendavate aedade loomise põhimõtteid.

Kursuse lõpetavad tegevusjuhendajad saavad nüüd eestvedajateks, et asuda rajama tarbeaedu ning teha muid lihtsamaid aednikutöid. Samuti on oluline rõhk klientide kaasamisel, kes hea meelega veedaksid aega aiatöid tehes.

Meie tegevusjuhendajad said kursusel osaleda tänu hasartmängumaksu nõukogule, kes koolitusel osalemist finantseeris. AS Hoolekandeteenused projekti eesmärk on anda hoogu taimekasvatusele kodudes, et sellest saaks aastatepikkune rõõmutoov tegevus.

Taustaks:

Rohelise rehabilitatsiooni all mõistame aiandusteraapiat, ka rohe- või ökoteraapiat. Teraapilise aiatöö eesmärgiks on inimese heaolu edendamine taimede ja aiatöö abil. Vältimatu ei ole ise aiatöid teha, võib ka nautida teiste loodut. Aiatööde tegemine teraapia vormina on plaanipärane ning kompetentselt juhitud (juhendatud). Kui hooldad taime, siis taim hooldab Sind.

Aiandusteraapiat teraapia vormina hakati õpetama USAs pärast seda, kus see andis väga häid tulemusi II maailmasõjast naasnud sõdurite tervenemisel. Esimene aiandusteraapia õpik ilmus USAs 1960. aastal.

Lisainfo:

AS Hoolekandeteenused: Kadri Lehenurm, infojuht, 53309713,  

Luua Metsanduskool: Ene Luik-Mudist, õpetaja, 539 50641, 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!