Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Kolm nippi digikoristuspäevaks

Kolm nippi digikoristuspäevaks

Foto: Pixabay

28. jaanuaril 2022 toimub taas üle-eestiline digitaalse prügi koristuspäev. Kutsun teid kõiki selles kaasa lööma, sest osalemine annab panuse keskkonnahoidu, aitab korrastada digitaalset tööruumi ja ka ennetada turvariske.

Kõik andmed, mida igapäevaselt toodame, transpordime ja salvestame, soodustavad digitaalse jalajälje kasvu, millel on negatiivne mõju keskkonnale. Selles mängib suurt rolli ka kasvav digiprügi hulk – erinevad andmed, failid, dokumendid ja kõik muu, mida meil enam vaja ei lähe.

Kuidas digitaalsest koristuspäevast osa võtta ning enda seadmeid digiprügist puhtaks teha?

Siinkohal kolm soovitust:
Vaata üle enda seadmetes olevad videod ja fotod.

Me oleme harjunud igast situatsioonist tegema mitut fotot ja videot selleks, et tabada just see õige hetk. Nüüd on mõistlik need topeltkaadrid kustutada ja jätta alles see kõige perfektsem. Kas teadsid, et ühest üritusest tehtud fotod ja videod võivad tekitada sama palju CO2-te kui paarikümnekilomeetrine autosõit?

Vaata üle enda vanad kontod ja e-postkastid, mida Sa enam ei kasuta.

Sa võid tegelikult üllatuda, kui palju kasutut Sa sealt leiad, mida Sa enam ei vaja. Suvalisi faile võib leiduda ka kõikvõimalikes pilveteenustes, mis annavad tasuta ruumi nagu näiteks Google Drive ja Dropbox. Vaata üle, mis seal leidub ja kustuta kõik, mis võib kujutada võõrastes kätes ohtu.

Vaata üle allalaetud failide kaust ehk Downloads.

Sellesse kausta võivad maanduda paljud failid, mida me tegelikult ei vaja, aga mis ometigi e-postkastis manuseid avades meie arvutisse salvestuvad. Kustuta need failid ning tee seejärel ka enda seadme prügikast tühjaks.

Digikoristuspäeva kohta saab rohkem infot siit.

.

Andrus Novoseltsev, IT juht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!