Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Koostööprojekt Tallinna Ülikooliga teeb teoks ammuse unistuse avada erivajadusega inimeste poolt peetav kohvik

Koostööprojekt Tallinna Ülikooliga teeb teoks ammuse unistuse avada erivajadusega inimeste poolt peetav kohvik

Koostööprojekt Tallinna Ülikooliga – kohvik-galerii Tallinnas

AS Hoolekandeteenused ja SA Hea Hoog alustasid septembris koostööprojekti Tallinna Ülikooli juures tegutseva sotsiaaltöö valdkonna inimestest koosneva ühenduse “Meie SILD” meeskonnaga. Õppejõud, üliõpilased ja praktikud on koondunud nimetuse “Meie SILD” alla eesmärgiga luua toetav keskkond arenduseks, uurimusteks ja loominguliseks tööks sotsiaaltöö valdkonnas. Meeskonnana panustatakse huvitavatesse projektidesse, mis võimaldavad üliõpilastel õppida läbi kogemuse. “Meie SILD” on avatud kõikidele inimestele, kes soovivad oma ideed realiseerida või panustada teiste ideede elluviimisesse sotsiaalvaldkonnas.

Haarasime sellest võimalusest kinni. Mujal maailmas edukalt rakendatud ideena nüüd ka Tallinnasse plaanitava kohvik-galerii projekt on esimene suurem projekt, kus panustavad nii Tallinna Ülikool, “Meie SILD”, üliõpilased ja õppejõud kui meie ettevõtte ja SA Hea Hoog töötajad.

Hoolekandeteenuste ettevõtluskonsultant ja SA Hea Hoog juhatuse esimees Anne Soodla on mitu aastat unistanud meie klientidega kohviku loomisest, kus küpsetataks maitsvaid saiakesi ja pakutaks suurepärast kohvi. Küpsetamise idee ongi juba esimese teostuseni jõudnud Vääna-Viti Kodus, kus kliendid küpsetavad leiba, kringleid, pirukaid ja teisi küpsetisi ning müüvad neid Tallinnas tegutsevale sotsiaalsele ettevõttele Tagurpidi Lavka. Mõte kohvikust on aga jätkuvalt oodanud oma järge.

Fotol Vääna-Viti Kodu küpsetajad tööhoos

Fotol Vääna-Viti Kodu küpsetajad tööhoos

Kui 2012. aasta oktoobrikuus külastas Eestit grupp armeenlasi ja rahvusvahelise sotsiaalse rehabilitatsiooni võrgustiku CARe Europe tegevjuht Zsolt Bugarski, tutvustas meie ettevõtte arendusjuht Mare Naaber neile vastvalminud Kehra Kodu kui head näidet Eesti sammudest deinstitutsionaliseerimise suunas. Sellest kontaktist sai alguse suhtlus, mis tänaseks on viinud koostööni nüüd juba Tallinna Ülikoolis õppejõuna tegutseva Zsolt’iga. Zsolt Bugarski on üks “Meie SILD” asutajatest, deinstitutsionaliseerimise põhimõtte kandja ja kogukonnapõhiste teenuste toetaja ning arendaja Euroopas.

Mõte panustada koos “Meie SILD” meeskonnaga meie kohvik-galerii ideesse sündis kiiresti ning tänaseks oleme jõudnud punkti, kus aktiivne töö kohviku rajamiseks on saanud alguse. Eesmärk on luua toimiv ettevõte, mis erineb teistest omasugustest eelkõige selle poolest, et seal töötavad psüühilise erivajadusega inimesed, ka meie kliendid. Kohvikus pakutaks loomulikult väga head kohvi, pagaritooteid ja kooke, kerget lõunat, mittealkohoolseid jooke. Samas toimuks meie klientide kunsti ja käsitöö näitus-müük, korraldataks kontserte, klubilisi tegevusi, heategevus- ja tuluõhtuid.

Koostöös “Meie SILD” meeskonnaga tehakse ära suur töö, mis on vajalik kohviku käivitamiseks – äriplaan, turu-uuring, rahastamisallikate leidmine, teiste maade sarnase kogemuse uurimine ja sellest õppimine, rehabilitatsiooniprogramm klientidele jm. Üliõpilastele on see hea õppeprotsess ja teadmiste praktikasse rakendamisvõimalus, meile vajalik suur töö, kuhu panustavad innukad noored inimesed koos oma lennukate ideede, pühendumuse ja kontaktidega. Ülikooli panus ei lõppe dokumentide valmimisega, vaid jätkub ka reaalse abistamisega kohviku käivitamisel, vabatahtliku töö, praktika ja uurimuste läbiviimisega.

Meie ettevõttest on esialgu projekti kaasatud Vääna-Viti ja Tartu Kaunase Kodud. Vääna-Viti on oma tänase kogemusega hea platvorm, millelt edasi minna ning vaadates tulevikku saab Tartu meeskond kasutada sellest ühisprojektist saadud teadmisi ja kogemust, et käivitada sarnane kohvik Tartus. Projekti veavad eest ettevõtluskonsultant Anne Soodla ja tööhõive juht Anu Hall.

Link “Meie SILD” kodulehele ja koostööprojekti tutvustusele asub siin

Projekti edasisest arengust saab kuulda jätkuvalt siseveebi vahendusel ning ehk peagi jõuab kätte ka see päev, kus saab välja hõigata kohviku avamise kuupäeva.

 

Anu Hall

Tööhõive juht

Vääna-Viti Kodu elanike valmistatud maitsvad küpsetised


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!