Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Kristi Wright võidutses esimesel üle-eestilisel tegevusjuhendajate võistlusel

Kristi Wright võidutses esimesel üle-eestilisel tegevusjuhendajate võistlusel

Kristi Wright paremal

10. mail toimus esimene üle-eestiline tegevusjuhendajate võistlus, mille võitis meie Tallinna Merimetsa tee 3 kodu tegevusjuhendaja Kristi Wright.

Sel nädalal toimus Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis esimene üle-eestiline tegevusjuhendajate võistlus, mis tõi kokku parimad tegevusjuhendajad erinevatest koolidest. Võistlusel astusid üles töötavad tegevusjuhendajad, kes pidid näitama oma oskusi ja teadmisi erinevate ülesannete lahendamisel. Kliendi rolli oli palgatud Ugala teatri näitleja.

Võistlus oli individuaalne, mis lisas pingeid ja ka elevust. Žürii koosnes vilistlastest ja pika staažiga tegevusjuhendajatest, kes hindasid osalejate sooritusi. Võistlejad pidid loosiga tõmbama järjekorra numbri ja astuma ette vastavalt sellele. Ülesanded anti kätte vahetult enne võistlust, mis meenutas eksamisituatsiooni.

Millised olid Kristi enda muljed?

Tegemist oli esmakordse tegevusjuhendajate võistlusega koolide vahel. Ma lähen ajalukku kui Eesti esimene meister. Võistlejad pidid tõmbama loosiga endale järjekorranumbri, mina olin viimaste seas. Ukse taga anti paberil ülesanne, kus oli kirjas kliendi diagnoos, tema omapärad ja ülesanne, mida lahendama pidi.

Minule antud ülesanne oli järgmine: 25-aastane mõõduka intellektipuudega naine, kellel on nägemispuue (vähene nägemine säilinud), väsib kiiresti ja võib ärrituda, kui tunneb, et teda kamandatakse. Ülesandeks oli motiveerida klienti voodit korda tegema, pliiatsid ja paberid karpidesse panema, puhast pesu voltima ja kappi panema, lauda puhastama õige puhastusvahendiga, vaipa korralikult sättima ning põrandat pühkima ja pesema. Aega oli selleks antud 15 minutit.

Näitleja oli väga hea, nagu reaalne klient, kes jonnis ja jooksis eest ära. Päris palju nalja sai. Isegi õpetaja pidi vahepeal lahkuma, kuna ei suutnud naeru tagasi hoida. Kuna mina olin üks viimastest, siis ma ei näinud, kuidas teised võistlesid. Ma ei tööta igapäevaselt ülesandes antud kliendigrupiga, kuid vahetused Tallinna Merimetsa 1 kodus on andnud mulle palju kogemusi, millest õppida.

Võit tuli mulle suure üllatusena. Oli tore päev, kuigi päris pingeline oli lahendada ülesanne kõigi ees – võttis ikka veidi värisema küll!

Diana Jurkova, Harju tiimijuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!