Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Kuidas korraldavad teenuseid lõunanaabrid?

Kuidas korraldavad teenuseid lõunanaabrid?

Pikka aega on meil mõttes olnud uurida, kuidas on psüühilise erivajadusega inimeste tugi korraldatud meie lähimatel naabritel lätlastel ja kuidas neil läheb. Aga me ei tundud seal kedagi. Juhuslik kohtumine teenuseosutajaid ühendaval konverentsil viis aga selleni, et aprilli alguses sõitsime meie ettevõtte teenuste osakonnaga Riiga. 

Tuttav töökorraldus

Esimesena külastasime Foundation Kopā teenuseüksust. Saime näha meile sarnast ööpäevaringse erihoolekande majutusega teenust, tööharjutuse võimalusi ja väga huvitav oli uurida ka töökeskuse tööd. Neil on sisse seatud pesula ruumid, kus elanikud õpivad töötama tööstuslike masinatega (pesumasinad, kuivatid, kalandrid). Tööharjutusena on kokkulepe eakate koduga, et hoida voodipesu puhtana. Töökeskuses on klientidel töötaja tugi ja nad saavad seal õppida ja tööd teha omas rahulikumas tempos.  

Innovaatiline teenus

Teine koht, mida külasime, oli täiesti uus teenuseüksus Riia linnas, mis kuulus organisatsioonile Rupju Berns. Ühes tavalises kortermajas asub kaks korterit, kus elavad äärmusliku abi- ja toetusvajadusega kliendid – ühes korteris kolm ja teises kaks elanikku. Mõlemas korteris on neil ööpäevaringselt toeks hooldaja, päeval sotsiaaltööaja ning abiks käib veel inimesi, kes viivad kliente arstile, päevakeskusesse või jalutama. Selline teenus on innovaatiline nii Riias kui terves Lätis ja soovime neile jõudu! 

Külastasime veel ka nende töö- ja teenusekeskust, kus alumisel korrusel asuvad sotsiaalse ettevõtte ruumid – seal peetakse kohvikut, tehakse vanapaberist uut, tegeletakse keraamika jm tegevustega.  

Ülemisel korrusel elab 16 elanikku, kes elavad väga sarnaselt meie ööpäevaringse teenuse elanikega. Igal on oma tuba, jagatakse kööki ja ühiseid ruume. Koos hoitakse oma kodu korras, tehakse süüa, käiakse töö- või päevakeskuses. Elanikele on igapäevaselt toeks töötajad. 

Kutsusime naabreid meile külla ja lubati suvel kindlasti tulla.

Reet Asmer, teenuste juht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!