Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Kuidas lihtsate nippide abil nii kodus kui tööl vett säästa?

Kuidas lihtsate nippide abil nii kodus kui tööl vett säästa?

Vesi on maailma kõige kallim maavara – kodu planeedi veest on magevett vaid 2,5%. Sellest üle poole on liustikes, mis juba sulavad ja mereveega segunevad. Nii, et meil on kasutada vaid 1% magedat vett ja kuigi Eestis ei ole seda tunda, siis juba täna on väga paljudes maailma paikades puhas vesi haruldane ressurss. 

Kuigi sageli arvatakse, et tavainimene ei suuda midagi muuta, siis tegelikult suudame väga paljut, nii tegude kui eeskujuga. Jah, me ei ela ideaalses maailmas ja vahel ei ole ideaalsed valikud isegi võimalikud. Aga kui lisaks isiklikele muutuste tegemisele anda sõpradele inspiratsiooni ning nõuda muudatusi ka ettevõtetelt ja riigilt, hakkab muutuma ka süsteem.

Mida me saame ise teha:

  • Kui märkad, et kraan tilgub või wc pott lekib, siis kodus korralda ise parandmamine, tööl olles anna sellest kohe teada haldusele. Tilkuv kraan võib kulutada ööpäevas 300-2000 liitrit vett, lekkiv loputuskast kulutab aga ööpäevas 550-5500 liitrit vett. Kui see rahasse panna, siis 1000 liitrit vett maksab Eesti eri paigus 2500-4500 eurot ja see on väga suur summa, mis “kraanist alla” lasta.
  • Ära lase veel tegevuste ajal niisama joosta, vaid sulge vahepeal kraan.
  • Jaheda joogivee saamiseks hoia vett kannuga külmkapis, mitte ära lase seda kraanist minutite kaupa joosta, oodates, millal vesi jahedamaks muutub.
  • Kogu vihmavett lillede kastmiseks.
  • Sooja vee kokkuhoid – käi pigem kiirelt duši all kui vannis – vannis käimine võtab keskmiselt 3 korda rohkem vett kui duši all käimine;
  • Kasuta taaskasutatavat veepudelit – Eesti kraanivesi on täiesti puhas ja suur osa pudeliveest on täpselt sama kraanivesi, limonaadidest rääkimata. Pudelivee hind on lihtsalt 240-10 000 korda kõrgem kui kraaniveel, lisaks on pudelivesi loodust reostavas plastpudelis.

Kelly Kald, töökeskkonna juht
Tiit Tsarski, kinnisvarajuht


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!