Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Kutse sarikapeole:
viimane psüühilise erivajadusega inimeste kortermaja kerkib Tartusse

Kutse sarikapeole:
viimane psüühilise erivajadusega inimeste kortermaja kerkib Tartusse


Tartu psüühilise erivajadusega inimestele mõeldud kortermaja on jõudnud täiskõrgusesse. Kutsume teid reedel, 17. veebruaril kell 13.00 Kase 6 sarikapeole.

Palun andke enda tulekust teada siin.

Tartusse kerkib viimane kortermaja, sellega lõppeb 15 aastat kestnud erihoolekandereform, mille käigus on kogukondadesse tagasi kolinud üle 1700 inimese. Plaani järgi valmib Tartu erivajadusega inimeste maja juunis, elanikud saavad sisse kolida juulis.

Tartu, Kase 6

AS-i Hoolekandeteenused juhatuse esimees Liina Lanno sõnul oli reformi eesmärk ehitada psüühilise erivajadusega inimestele kogukondadesse hubased kodud. „Uuringud kinnitavad, et sotsiaalne taastumine on võimalik ainult kogukonnaelus aktiivselt osaledes – õppides, töötades, vaba aega veetes. Erivajadus küll jääb, kuid olulised on muud rollid elus. Nüüd, kui majad on valmis, on meie järgmiste aastate eesmärk leida elanikele võimalikult palju erinevaid aktiivseid rolle, et nad näeksid ennast väärtuslike ühiskonnaliikmena,“ lisas Lanno.

Kortermajja tuleb neli korterit, igas korteris hakkab perena elama kuus inimest, kellel on ööpäevaringselt toeks tegevusjuhendaja. Igal elanik saab privaatne magamistoa, lisaks on igas korteris avar elutuba ühistegevusteks – kokkamiseks, söömiseks, suhtlemiseks või vaba aja veetmiseks. Oluline on selle hoone olemus – see on kodu, mitte hooldekodu või raviasutus. Tartu kortermaja tuleb välimuselt kõige sarnasem Valgas eelmisel aastal valminud majale, kuna mõlemad asuvad miljööväärtuslikus piirkonnas. 

Sel suvel suleb AS Hoolekandeteenused viimase suure erihooldekodu Võisikul. Sellega saab lõpu erihoolekande reform, mille käigus suleti 16 suurt erihooldekodu ja ehitati hubased kodud, et erivajadusega inimesed saaks inimväärsetes tingimustes kogukonnas elada.

Projekti rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist, riigieelarvest ja ettevõtte omavahenditest.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!