Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Laulupidu toob Viljandisse kokku enam kui 600 erivajadusega inimest

Laulupidu toob Viljandisse kokku enam kui 600 erivajadusega inimest

Reedel, 26. augustil toimub Viljandi lauluväljakul suur üleriigiline erivajadustega inimeste laulupidu “Laulan helisema maa”. Juba kaheksandat aastaringi käiv üritus toob tänavu laulukaare alla rekordarvu osalejaid: kui eelmisel aastal oli kohal ligi 500 peolist, siis tänaseks on ennast registreerinud juba 614 peolist ja koorijuhti.

AS Hoolekandeteenused Viljandi ja Karula kodude juht Kristel Jaago sõnul on see siiras laulurõõm, mis inimesed nii sel kui eelnevatel aastatel kodudest ühtekokku toob. “Me kõik oleme oma elus kogenud, kuidas ühiselt veedetud hetked, ühised läbielamised, ühised emotsioonid võivad liita. Koosolemise ja -tegemise kogemus on midagi sellist, mida mäletame veel pikkade aasta pärast. Sellised mälestused seovad inimesi eriliselt”  Jaago lisas, et erivajadustega inimeste laulupeo võlu peitub ka selles, et laulud on kõigile tuntud ning neid on lihtne kaasa laulda ka publikul.

Osalejaid on tulemas pea igast Eestimaa nurgast: kokku sõidab Viljandisse 36 koori, neist 17 AS Hoolekandeteenused kodudest ning 19 külaliskoori.  Laulupidu algab kell 14 ühise rongkäiguga, millele järgneb ühislaulmine.  Külalisesinejana astub üles alternatiivne punk/hardrocki bänd “Bandemoonium”. Kui eelmine pidu oli kodu-teemaline, siis sel aastal lauldakse sõpradest ja sõprusest.

Kui täna enam laulukoorina ennast osalema registreerida ei saa, sest laulude õppimiseks ja harjutamiseks on jäänud liiga vähe aega, siis publikuna on Viljandi lauluväljakule oodatud kõik laulusõbrad.

Laulupeo traditsioon sai alguse kaheksa aastat tagasi Kernu hooldekodus oma rahvale korraldatud laulupeost. Iga aastaga on üritus aina hoogu ning uusi ja uusi lauluhimulisi juurde saanud. Eelmisest aastast on laulupeol ka oma laul, Anu Röömeli just selleks puhuks ja erivajadustega inimestele kirjutatud “Kollane päike”. Laulupeo ideed kannavad laulu refräänist kujunenud moto “Laulan helisema maa” ning Karula Kodu elanike Kati ja Paveli joonistatud logo.

Täpsemat infot laulupeo kohta saab sündmuse Facebooki lehelt


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!