Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Lihtsas keeles vaktsineerimise juhend aitab vaimupuudega inimesi

Lihtsas keeles vaktsineerimise juhend aitab vaimupuudega inimesi

AS Hoolekandeteenused avaldas lihtsas keeles koroonavaktsiini juhendi, mis aitab intellektihäirega (vaimupuudega) inimestele selgitada vaktsineerimisega seonduvaid teemasid.

AS Hoolekandeteenused terviseedenduse nõunik Kaisa Renteli sõnul on ettevõtte klientidest vähemalt ühe vaktsiini saanud 81,5% ehk 1435 inimest. „Usume, et see juhend on vajalik, kuna kodudes elavate erivajadusega inimeste vaktsineerimine alles algab. Oma praktikast näeme, et erivajadusega inimestel võib tekkida küsimusi, millele on keeruline lihtsat seletust anda.”

Põltsamaa Kingu Kodu neljas korteris elavad intellektihäirega kliendid. Kodu tiimijuht Merike Ohno sõnul selgitasid tegevusjuhendajad igale kliendile vaktsineerimise valikut ja rääkisid, kuidas seda praktiliselt tehakse. „Kõige rohkem kardeti torke valu ja süsti, õnneks saime neile kinnitada, et see süst ei ole valus. Seletasime ka seda, miks vaktsineeritakse ja kuidas see inimest aitab“.

Eestis elab hinnanguliselt 55 000 inimest, kellel on diagnoositud psüühiline erivajadus, neist 7500 on intellektihäirega (vaimpuudega).

Inglisekeelse juhendi  koostas Euroopa Puudega Inimeste Teenusepakkujate Liit, seda võivad välja trükkida ja kasutada kõik soovijad.

Link juhendile (PDF)

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
+372 56 623 823


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!