Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Madude päev Merimetsa 3 kodus

Madude päev Merimetsa 3 kodus

Millised assotsiatsioonid teis tekivad, kui te kuulete sõna „madu“?

Tõenäoliselt seostub see millegi külma, libeda ja ohtlikuga. Kuid asjata! Ärge tehke otsuseid välimuse põhjal! Kahjuks teavad vähesed, et roomajad võivad tegelikult inimesi tervendada. Maod oskavad massaaži teha, nad aitavad meil vabaneda stressist, närvisüsteemi häiretest ja peavaludest.

6. novembril tulid Tallinna Merimetsa 3 psüühilise erivajadusega inimestele külla kõige tavapäratumad ja unikaalsemad lemmikloomad – maod.

Inimese ja looma vahelisele suhtele on ammu omistatud terapeutilist mõju. On leitud, et loomadega suhtlemine vähendab inimese stressi, ärevust ja üksindustunnet ning sisendab ka enesekindlust ja pakub emotsionaalset tuge.

Tutvumine madudega

Rühmatunnis kuulasid elanikud huviga lugusid madude, nende elupaikade, toidueelistuste, hoolduse eripärade ja iseloomu kohta. Nad said kohapeal ka võimaluse tutvuda taltsa maisi roninastikuga ja püütoniga, tunnetada, silitada ja käes hoida ning teada saada, kuidas maod oskavad masseerida jpm.

Maod kui ravitsejad

Madudel on väga võimas energia. Arvatakse, et nad suudavad inimesel probleemseid kohti tuvastada ja neile keskenduda. Kui näiteks madu õlgadele asetada, on tunda teatud pulseerimist. Selle abil suudab ta inimesel valu leevendada. Ega asjata pole madu ammust aega parimaks ravitsejaks peetud ja ta on ju ka meditsiini sümbol. Et madu aitaks, peab oma hirmust tema ees jagu saama.

Madude külastuse ajal toimusid meil ka põnevad mängud ja võitjad said omale preemiad.

Ürituse lõpul jagasid elanikud, milliseid emotsioone maod neis tekitasid ning rääkisid ka enda lemmikloomadest. Kõik soovijad said koos ebatavaliste külalistega pildile jääda.

Igor Golossov, Merimetsa tee 3 tegevusjuhendaja


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!