Madude päev Merimetsa 3 kodus
Millised assotsiatsioonid teis tekivad, kui te kuulete sõna „madu“?
Tõenäoliselt seostub see millegi külma, libeda ja ohtlikuga. Kuid asjata! Ärge tehke otsuseid välimuse põhjal! Kahjuks teavad vähesed, et roomajad võivad tegelikult inimesi tervendada. Maod oskavad massaaži teha, nad aitavad meil vabaneda stressist, närvisüsteemi häiretest ja peavaludest.
6. novembril tulid Tallinna Merimetsa 3 psüühilise erivajadusega inimestele külla kõige tavapäratumad ja unikaalsemad lemmikloomad – maod.
Inimese ja looma vahelisele suhtele on ammu omistatud terapeutilist mõju. On leitud, et loomadega suhtlemine vähendab inimese stressi, ärevust ja üksindustunnet ning sisendab ka enesekindlust ja pakub emotsionaalset tuge.
Tutvumine madudega
Rühmatunnis kuulasid elanikud huviga lugusid madude, nende elupaikade, toidueelistuste, hoolduse eripärade ja iseloomu kohta. Nad said kohapeal ka võimaluse tutvuda taltsa maisi roninastikuga ja püütoniga, tunnetada, silitada ja käes hoida ning teada saada, kuidas maod oskavad masseerida jpm.
Maod kui ravitsejad
Madudel on väga võimas energia. Arvatakse, et nad suudavad inimesel probleemseid kohti tuvastada ja neile keskenduda. Kui näiteks madu õlgadele asetada, on tunda teatud pulseerimist. Selle abil suudab ta inimesel valu leevendada. Ega asjata pole madu ammust aega parimaks ravitsejaks peetud ja ta on ju ka meditsiini sümbol. Et madu aitaks, peab oma hirmust tema ees jagu saama.
Madude külastuse ajal toimusid meil ka põnevad mängud ja võitjad said omale preemiad.
Ürituse lõpul jagasid elanikud, milliseid emotsioone maod neis tekitasid ning rääkisid ka enda lemmikloomadest. Kõik soovijad said koos ebatavaliste külalistega pildile jääda.
Igor Golossov, Merimetsa tee 3 tegevusjuhendaja