Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Majandasime 2020. aastal vaatamata koroonale hästi

Majandasime 2020. aastal vaatamata koroonale hästi

AS Hoolekandeteenused üldkoosolek kinnitas 2020. aasta majandusaasta aruande, mille järgi oli ettevõtte müügitulu oli 21,9 miljonit eurot. Vaatamata väikesele tegevustulemuse miinusele hindab ettevõte 2020. aastat edukaks, kuna ettevõtte 1800 kliendist nakatus koroonasse vähem kui ühiskonnas keskmiselt – 6,8%.

Ettevõtte tegevustulemus ilma EL toetuste mõjuta oli miinuses 92 tuhande võrra, seda peamiselt klientide uutesse üksustesse kolimisega seotud kulude ja koroonaviiruse tõttu.

AS Hoolekandeteenused finantsdirektor Piret Lemsalu sõnul läks ettevõttel tervikuna hästi, kuigi raamatupidamine näitab väikest miinust. “Suutsime hoida koroona suures osas enda üksustest eemal. Kuigi COVID-19-sse nakatunute arv alates märtsist aasta jooksul kõikus, suudeti tänu tööpere pingutustele hoida keskmine nakatunud klientide hulk madalal tasemel – 6,8%. Aasta lõpuks moodustas ka positiivse testi andnud töötajate osakaal 5%.“

“Arvestades koroonakriisi mõju hoolekandesektorile, kartsime oluliselt suuremat kahjumit. Ostsime kõrgete hindadega defitsiitseid isikukaitsevahendeid ja tuli leida asendavat tööjõudu isolatsioonis olevatele töötajatele. Samas, kuna me ei saanud liikumispiirangute tõttu teha paljusid tavapäraseid tegevusi, jäid tegemata nendega seotud kulud ja see aitas eelarvet tasakaalustada,” lisas Lemsalu.

Seoses Euroopa Liidu toetuse kasutamisega oli ettevõtte raamatupidamislik kasum kolm miljonit. „Kui uus kodu kogukonnas saab valmis, kajastub selle ehitamiseks saadud Euroopa Regionaalarengu Fondi toetus raamatupidamises kasumina. Eelmisel aastal valmisid uued erivajadusega inimestele mõeldud nelja korteriga majad Paides, Põltsamaal, Ahtmes ja Keilas. Tänu EL fondide ja riigi toele oleme viimase kaheksa aastaga loonud uued kodud kogukondades enam kui 1300 kliendile,“ selgitas Lemsalu.

Taust

Ettevõtel oli  2020. aastal ligi 1800 klienti pea 60-s teenuseüksuses, tööperes oli pea 800 inimest.

Hoolekandeteenused töötavad selle nimel, et sulgeda suured psüühiliste erivajadustega inimeste erihooldekodud ja nende asemele rajada kogukondadesse inimväärsete elamistingimustega väikesed ning hubased kodud. Tänaseks on üle Eesti sulgetud kümme suurt ühiselamu tüüpi asutust, kaks ootavad veel oma järge. 

Majandusaasta aruande leiab Hoolekandeteenused kodulehelt.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
+372 56 623 823 


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!