Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Elanike mälestuste konkursi võitjad selgunud!

Elanike mälestuste konkursi võitjad selgunud!

2023. aasta on meile väga tähtis, sest saavutame selle, milleks meie ettevõte loodi – kõik meie elanikud kolivad elama kogukondadesse. Selle puhul korraldasime väärikate auhindadega erikonkursi “Elaniku elutee”. 

Suur tänu tugiisikutele ja juhtidele, kes aitasid meie elanike elu jäädvustada! Kõik esitatud lood olid toredad ja isiklikud, oleme nende eest väga tänulikud! Kolm võidutööd eristusid sellega, et olid väga põhjalikult kirjutatud, ometi jäi võitja saladuseks viimase hetkeni.

I koht – Anita Kuressaarest

Anita kirjutas enda elust põhjalikult ja avameelselt, rääkides nii muredest kui rõõmudest. Tema lapsepõlv ja noorukiiga olid väga keerulised, seejärel elas ta Sõmera Kodus ja räägib sellest nii: “Õppisin Sõmera Kodus kuduma kaltsuvaipa ning olen väga tänulik selle eest oma töötegevusjuhendajale. Sõmera Kodus elades käisin ma ka paar korda Soomes. Sain sealt sõbranna, kellega olen kirjavahetuses ka praegu.”

Nüüd elab Anita korteris, kus tal on suur tuba. “Käin Hea Hoo töökeskuses endiselt kaltsuvaipu kudumas. Korteris toimetan sageli köögis, koristan, loen, kirjutan kirju.

Praegu elades Smuuli üksuses, tähistame me ka ühiselt kogu üksusega jõulupidusid. Möödunud aastal pidasime me Ruubi ja Smuuli üksus ühise jõulupeo Kõrkküla seltsimajas. Isegi päkapikk oli kohale kutsutud. Laud oli lookas jõulutoitudest. Oli väga tore pidu. Sünnipäevi me tähistame nii, et oleme enamasti oma korterikaaslastele laua teinud.

Mulle meeldib elada, elust rõõmu tunda, elu nautida, nalja teha ja naerda. Ma olen õnnelik! Seda soovin Sullegi, armas lugeja!”

Juri

II koht – Juri Sinimäelt

Juri on elanud paljudes kohtades – Imastu lastekodu, Valkla Kodu ja nüüd Sinimäe Kodu. “Suure osa ajast elasin Valkla Kodus. See oli suur maja, kus elas palju kliente. Toakaaslased olid rahulikud, erilisi konflikte polnud. Aga üksi ei saanud olla, see tegi mind väga kurvaks, tahtsin alati oma tuba, seda sisustada, selle eest hoolitseda, lemmikmänguasju koguda, meisterdada.”

Nüüd on Juri Sinimäe Kodus juba kümme aastat ja enda eluga väga rahul: “Siin on mul oma tuba, mis on sisustatud minu maitse järgi, hoian postkaarte, raamatuid, vabal ajal vaatan telekat. Käime iga ilmaga väljas, mängime mänge, jalutame. Käime sageli ekskursioonidel, näitustel ja erinevatel üritustel, me ei istu tegevusetult ja tegeleme loovusega. Meie elu on mitmekesine ja täis uusi avastusi.”

“Lõpetuseks soovin kõigile positiivset ja rõõmu, palju õnne, tugevat tervist, kõigi unistuste täitumist!”

III koht – Juta Tapalt

Juta ja Raivo

Kui Juta sai 16 aastat vanaks, saadeti ta Kernu Hooldekodusse elama. Seal sai ta tuttavaks Raivoga, kellega nad siiani hästi klapivad ja toimetavad koos. Kernus tutvus Juta ka bowlingu mänguga. Mängimas käis ta Tallinnas ja Türil. Selles mängus ta oli isegi nii osav, et käis võistlustel Ameerikas ja sealt tuli ta tagasi esimese kohaga.

Viimased kümme aastat elab Juta Tapa Põllu Kodus, kuhu tuli enda sõbra Raivoga. Juta päevad Põllu kodus on tegemist täis. Hommikupoolikul on ta töökeskuses või käib tantsumemmedega Tapa Kultuurikojas tantsimas. Pealelõunat võtab ta ette pikad jalutamise tiirud või mängib arvutis. Iga kuu tuleb talle väike tegelusvihik postkasti, mida saab koos Raivoga nuputada ja täita. Kodus toimuvatest üritustest võtab ta alati meeleldi osa. Eriti meeldib talle toolijooga, tantsutrennid, ekskursioonid Tartu või Tallinna, laagrid Peipsil mere ääres, teatri-ja kontserdikülastused, matkad loodusesse ja  bowling Rakveres. Tantsumemmedega käib ta tihti esinemas ja koos nendega väljasõitudel.

Aitäh tegevusjuhendajatele ning juhtidele, kes aitasid elanikel enda eluteed meenutada ja mälestusi saatsid! Võtame võitjatega ühendust, loomulikult saavad kõik osalenud tööd tänukirjad.

Lisainfo:
Katrin Pärgmäe
Avalike suhete juht
AS Hoolekandeteenused
+372 56 623 823Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!