Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Männimäe mees Alar käis ümber Viljandi järve jooksmas

Männimäe mees Alar käis ümber Viljandi järve jooksmas

Meie Viljandi Männimäe üksuses elab mees nimega Alar. Alar soovis hirmsasti kuskile joosta. Et Viljandis toimub igal aastal mai alguses ümber järve jooks, otsustasid tegevusjuhendajad ja Alar asja arutades, et see võiks mehele huvitav väljakutse. Alar tahtis, et sõbranna Evelin ka koos temaga jookseks, kuid väikese arutelu järel otsustati siiski, et Evelin peaks nii pika distantsi läbimiseks veidi rohkem treenima ning seekord tuleb ta lihtsalt kaasa elama.

Tegevusjuhendaja Tiina meenutab: “Eks mul oli ikka natuke hirm ka – mõtlesin, kas Alar ikka jõuab nii pika maa läbi joosta, äkki ei pea tervis vastu ja muud sellist…. Ajasin oma tuttuue ratta välja ja olin valmis teda küngaste vahele otsima minema.

Kui hommikul mõtlesin, kuidas Alarit jooksma juhendada, kus on start ja kuhu vajadusel auto parkida, kas peaks vett ja magusat talle teele kaasa panema, siis tuli välja, et Alaril oli juba hommikul vara start üle vaadatud ning ergutustüdrukki kaasa kaubeldud.

Peale tugevat hommikusööki jalutasid Alar ja Evelin staadionile. Evelini paigutas Alar turvaliselt tribüünile istuma ja käskis ühe koha peal olla, kuni ta ise ümber järve jookseb.

Stardis oli pikk võistlejate koridor. Kõik jooksjad olid sportlikult riides, Alargi uhkeldas oma retuusidega. Alar startis üsna viimaste seas, lehvitas ja läinud ta oligi. Umbes pooleteise tunni pärast hakkasin saabujaid jälgima. Sõitsin rattaga jooksjatele vastu. Kohtasin Hannelit, kes arvas, et ju see Alar mäe otsa jõudes koju maksakastet sööma silkas.

Tartu tänava sirgel ta tuligi, väikeste sammudega, rahulikult omas tempos. Ei mingit õhetust ega pingutust, ei mingit väsimust – justkkui polekski 12 km jooksu selja taga!”

Jooksul osales üle kolme tuhande jooksja. Alar läbis distantsi ajaga 1:35:20 ja saavutas tubli 2724 koha.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!