Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Meessoost vabatahtlikud muudavad elusid, üks heategu korraga

Meessoost vabatahtlikud muudavad elusid, üks heategu korraga

Maailmast, mis võib sageli tunduda karm ja ebaõiglane, leidub ikka veel inimesi, kes otsustavad väljakutsetest kõrgemale tõusta ja teiste eludele sügavat mõju avaldada. Tutvume nelja meessoost vabatahtliku ja ühe meessoost tegevusjuhendajaga, kes oma tähendusrikka tööga muudavad AS-is Hoolekandeteenused psüühilise erivajadustega elanike maailma.

Vabatahtlik töö võib olla erihoolekandeasutustes tõhus sekkumisvahend, mille üheks eesmärgiks on märgata ja tunnustada seal elavat inimest, rahuldada tema ainulaadseid vajadusi ning kaasata teda kohaliku kogukonna tegevustesse. Psüühilise erivajadustega inimesed on nagu kõik teised – neil on lootusi, unistusi ja püüdlusi, kuid mõnikord võivad nad vajada oma ambitsioonide elluviimiseks täiendavat tuge ja juhendamist. Nad tahavad ise asju teha ning vabatahtlike ülesanne on neid tegevustes juhendada. Siinkohal tulevadki mängu vabatahtlikud, aidates neil elutegevustes ja väljakutsetes toime tulla.

Kvaliteetaeg kõikidele

Vabatahtlikud Ivo ja Markus võtavad elanikku kui sõpra, veetes nendega kvaliteetaega ja saades vastutasuks hindamatut tarkust. Alates meeldejäävatest kinos käimistest, kalapüügiseiklustest ja rahulikest jalutuskäikudest kuni seente korjamiseni loovad nad uusi kogemusi jagades sügavaid emotsioone. Südantsoojendavaid emotsioone, mida nad oma töös kogevad, kirjeldavad ka teised vabatahtlikud, näiteks Aarne, kes leiab tohutut rahulolu ja eesmärki kellegi elu positiivselt mõjutada. Nende vabatahtlike jaoks ei seisne tähtsus mitte palganumbrites, vaid hindamatus rõõmus, mida saadakse teiste elude rikastamisest. Ivo kordab neid tundeid, öeldes, et jäädes iseendaks on vabatahtlik tegevus ilma igasuguse surveta see, mis teeb tema enesetunde heaks. Hea enesetunne ei puuduta aga ainult vabatahtlikke, vaid tunne on elanikega vastastikune. Elanikud väljendavad innukalt, kuidas vabatahtlikud sõbrad mängivad nende eludes olulist rolli, suurendades rõõmutunnet, tugevdades enesehinnangut ning parandades nii vaimset kui ka füüsilist heaolu. Vabatahtlike ja elanike vaheline side ületab kindlasti pelgalt abi – see õitseb vastastikuseks emotsioonide vahetamiseks ja ühiseks eesmärgitundeks.

Kes sobib vabatahtlikuks?

Kuid milliste omadustega inimesed sobiksid vabatahtlikeks? Need, kes on seda tähelepanuväärset teekonda kogenud, rõhutavad tõelise valmisoleku tähtsust, tunnistades, et vabatahtlik tegevus tuleb siirast tahtest, mitte kohustusest. Tahe panustada oma aega eelkõige inimestesse ja nende toetamisse, kuna just toetus ning usk nendesse ja siirad emotsioonid on need elemendid, mida kõik inimesed oma elus toimetulekuks vajavad. Tegevusjuhendaja Ringo rõhutab, et vabatahtlike rolli ümber on levinud väärarusaamad. Nad ei ole hooldajad, kes teevad tegevused elanike eest ära, vaid motivaatorid, kes annavad neile võimaluse ja pakuvad tuge ülesannete iseseisval tegemisel.

Aitad muuta elu

Meessoost vabatahtlikel on ainulaadne võimalus muuta nende elu, kes seda kõige rohkem vajavad. Nad võivad pakkuda tuge, olles eeskujuks, jagades oma kogemusi, teadmisi ja oskusi. Vabatahtlikuna muudate te mitte ainult nende inimeste elusid, vaid rikastate ka oma elu unustamatute kogemuste ja sügavate suhete kaudu, saavutades endas rahulolutunde! Maailmas, mis ihkab kaastunnet ja mõistmist, on meessoost vabatahtlikud lootuse majakad, kes kummutavad stereotüüpe ja muudavad elusid üks heategu korraga. Nende pühendumus ei anna mitte ainult erivajadustega inimestele jõudu, vaid inspireerib meid kõiki omaks võtma tõeliste inimlike suhete muutvat jõudu.

Liis-Marie Järve, Tallinna Ülikooli ELU õppeaine tudeng


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!