Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

“Meid ei liida mitte meie haigus, vaid töötegemine” – Avasime uue töökeskuse Türil

“Meid ei liida mitte meie haigus, vaid töötegemine” – Avasime uue töökeskuse Türil

Meil on taas põhjust rõõmsad olla, sest avasime äsja uue töökeskuse Türi linnas! Tõsi, töökeskus on tegelikult juba mõnda aega uutes ruumides (ehk Türi endises pangakontoris) tegutsenud, nüüd kuulutasime selle ka peo ning külalistega koos avatuks. 

Türi Töökeskus on üks osa üle Eesti paiknevate töökeskuste võrgustikust. Iga meie kodu lähedal asub kas töökeskus või töötuba, kus on võimalik teha tööd: täita tellimusi (nt katusedetailide sorteerimine ja pakendamine), osutada teenuseid (puhastusteenindus, abitööd köögis, territooriumi hooldus) ja valmistada erinevatest materjalidest käsitööesemeid. Töökeskused on oluline etapp psüühilise erivajadusega inimeste tööturule liikumise protsessis – see võimaldab neil kaitstud keskkonnas kujundada tööharjumust, arendada tööoskusi ning valmistada end ette avatud tööturule liikumiseks.

Mida tähendab selline võimalus erivajadusega inimesele ning kuidas käisid selleks ettevalmistused Türil, rääkis avamispeol Türi kodu elanik Tamara (fotol), kes uues töökeskuses aktiivselt tööd teeb.

“Juba terve aasta on meile, Türi Kodu elanikele, antud võimalus töö tegemist uuesti õppida ja tööd teha. Eks ütleb vanasõnagi, et töö kaunistab inimest!

Alustasime tasapisi ja see oli raske! Raske oli end sundida õigeks ajaks kohale minema, raske oli kellast kellani paigal istuda. Vahel sai hing täis, aga tegevusjuhendajad ei jätnud oma jonni. Tuletasid meile meelde kellaaegu ja veensid meid alustatu lõpuni viima.

Tööd alustasime neljanda maja garaažis. Seal oli ruumi väga vähe. Õnneks saabus suvi ja osa töid-tegemisi saime teha õues. Väga lõbus oli vatiini noppimine. Puhastatud vatiini toppisime suurde kotti ja kui tuju veel paha oli, siis hüppasime ise ka sinna! Kohe läks tuju paremaks ja teistel palju nalja. Poleks uskunud, et koos töö tegemine, omavahel lobisemine ja muusika kuulamine nii tervistav on! Saime rääkida oma muredest ja rõõmudest, oma mälestustest ja saime omadeks! Meid ei liida mitte meie haigus, vaid töötegemine. Õppisime tundma üksteise väärtusi, õppisime üksteisest lugu pidama.

Alates oktoobrist avanes meil võimalus tulla tööle siia – endistesse pangaruumidesse. Milline rõõm – enam ei pea üksteisest mööda trügima, keegi ei pea õues töötama, kõik asjad on käe-jala juures!

On tore, et saame koos tegevusjuhendajatega pidada kohvipause. Püüame oma tööruumid korras hoida, sest see koht on muutunud sama tähtsaks kui kodu! Ja siin on võimalik vabaneda stressist – me kutsumegi töökeskust stressitoaks! Nalja saab siin ka, eriti, kui tänavalt inimesed tulevad hambaarste otsima või kui keegi tuleb vanast harjumusest panka.

Tuleme siia rõõmuga ja mitte ainult tööpäeva hommikul, vaid ka veel pärast lõunat. Meile meeldib siin! Täname kõiki häid inimesi, kes meile sellise võimaluse on andnud!”

Türi töökeskuses käiakse tööl koguni kahes vahetuses. Pikaajalise kaitstud töö teenust pakume viiele inimesele ja töövõtulepinguga käib tööl kuus Türi kodu elanikku.

Meie tütarettevõte, SA Hea Hoog, pakub tänavu pikaajalise kaitstud töö teenust 9 maakonnas 10-s asukohas. Nii saab võimetekohast tööd teha 135 erivajadusega inimest, neid abistab 28 tegevusjuhendajat.


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!