Internet Explorer ei ole toetatud

Hoolekandeteenused.ee veebilehte on võimalik kasutada Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge või mõne muu moodsa veebilehitsejaga.

Lae alla Chrome Lae alla Firefox

Loome psüühilise erivajadusega inimestele võimalused tegusaks eluks kogukonnas

Anname Sulle turvalise elukeskkonna, toetava võrgustiku ja tegevustega sisustatud päevad, et saaksid olla rõõmus, õppida ja töötada, tunda ennast vajalikuna ning viia ellu oma unistusi.

Meie teenusedisaini projekt oli võidukas Eesti Disainiauhinnad 2014 konkursil

Meie teenusedisaini projekt oli võidukas Eesti Disainiauhinnad 2014 konkursil

26. septembril kuulutati pidulikul auhinnagalal välja Eesti Disainiauhinnad 2014 laureaadid. Selle aasta parimaid disainereid tunnustati viies kategoorias: tootedisain, graafiline disain, veebidisain, noor disainer ja teenusedisain.

Silmapaistvaimad tegijad valiti välja 434 erineva töö seast.

«Konkurss, 434 tööga, oli populaarsem kui kunagi varem. See tulemus on üle ootuste positiivne, mis ühtlasi näitab, et läbimõeldud disain ja selle kasulikkus liigub üha rohkem ühiskonna tähelepanu keskmesse,» kommenteeris disainikeskuse juht Jane Oblikas.

Eraldi tunnustati Eestis veel suhteliselt uut disainidistsipliini, teenusedisaini, mis aitab luua innovatiivsemaid ja kasutaja vajadustest lähtuvaid teenuseid.

Kokku esitati parima teenusedisaini konkursile 18 tööd, millest finaali jõudis kaheksa, teiste seas hiljem võitjaks osutunud AS Hoolekandeteenused koostööprojekt Velvet Labs’iga erihoolekandeteenuste disainimiseks.

Kõigi 8 finalisti töödega saab tutvuda siin

Velvet Labs tutvustab Hoolekandeteenustega läbiviidud koostööprojekti nii: „Eesmärk oli luua vahendid, juhised ja teenused hoolitsemiseks inimeste eest, kellel ei ole võimalik seda enda eest ise teha. Me sukeldusime sügavale olemasolevate teenuste maailma ja tulime välja teisest otsast, kus oli rohkelt võimalusi, ideid ja täielikult kasutatavaid vahendeid, et liigutada kogu teenus uuele tasemele.“

Hoolekandeteenuste poolt juhtis projekti teenuste arendusjuht Mare Naaber, Velvet Labs disainerite meeskonda kuulusid Janno Siimar, Jannus Jaska ja Hannes Seeberg, Amid Moradganeh ja Kerli Kehman, keda toetasid Urmas Pastarus (Uplift) ja Jonas Piet (Engine, London).

Mida erihoolekandeteenuse disain täpsemalt tähendab ja kuidas see meie ettevõttel aitab kliendi vajadustest lähtuvalt paremat teenust pakkuda saab lähemalt teada, kui uurite siit lähemalt projekti esitlust ja vaatate samast Vääna-Viti Kodus filmitud videolõiku, kus selgitusi jagab AS Hoolekandeteenused juhatuse esimees Maarjo Mändmaa.

„Võidetud auhind oli meie tööle suur tunnustus“, kommenteerib teenuste arendusjuht Mare Naaber. „Igati ootamatu, aga tohutult meeldiv uudis, mis palju häid emotsioone ja suminat on meie meeskonda toonud. Teenuse disaini kui meetodi kasutamine ja koostöö disaineritega on end meie jaoks igati õigustanud. Disainiprojekt ise lõppes küll juba mõni aeg tagasi, kuid seal väljatöötatu rakendamisega tegeleme jätkuvalt edasi ning leiame selle lähenemise igati asjakohase ka tänasel päeval. Loomulikult on hea tõdeda, et tehtud töö veel ka aastaid hiljem konkurentsivõimeline on. Suur tänu Velvet Labs`ile, kes meie koostööprojekti konkursile üles seadis!“, lisab Naaber.

Eesti Disainiauhinnad 2014 toob ühtse katuse alla seni Eestis välja antud disainivaldkonna tunnustused, et võimendada ühiskonnas disaini häält ja sõnumit. Eesti Disainiauhindadega väärtustatakse, tunnustatakse ja propageeritakse head disaini, mis ei paku ainult esteetilist naudingut, vaid lahendab probleeme, muudab meid ümbritseva keskkonna suhtes inimlikumaks – seda kõike loodustsäästvalt ja jätkusuutlikult. Esmakordselt anti Eesti Disainiauhinnad välja aastal 2012.

Lähemalt uuri konkursi kohta siit


Tagasi

    Kirjuta meile, me soovime sind aidata!

    Sinu sõnum on saadetud!